НАЦІЯ  НЕСКОРЕНИХ: ВІД КОЗАЦТВА ДО СЬОГОДЕННЯ

    1 жовтня День захисників і захисниць України  – державне свято, яке відзначають на Покрови Пресвятої Богородиці.

   У воєнний час це, безсумнівно, найважливіше і найбільш шановане у народі свято, адже тільки завдяки військовим, медикам і волонтерам Україна виборює свою незалежність.  

    З нагоди цього свята 4 жовтня для учнів ліцею № 3 бібліотека-філія №2 провела патріотичний вечір «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення».

  Захід проведено з метою вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу.

Під час заходу бібліотекар зробила екскурс в історію виникнення свята українського козацтва та Дня захисників і захисниць України, декламувала вірші, присвячені захисникам.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять полеглих за Незалежність нашої держави.

  Запрошені на захід військовослужбовці Олена та Вадим розповіли як проходять їх військові будні, які завдання  та виклики стоять перед ЗСУ, в яких регіонах проходили службу та як опановували нову військову техніку.

   Доповнив захід перегляд відеопрезентації «Не вмре слава України».

 Насамкінець усі присутні мали змогу ознайомитися з літературою книжкової виставки «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення».

   Бажаємо нашим користувачам Перемоги та миру! 

НА ХВИЛЯХ БІБЛІОТЕЧНОГО ЖИТТЯ!

     27  вересня з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек в  бібліотеці-філії №2 відбувся   День відкритих дверей.

Протягом дня заходи проводились з метою популяризації бібліотеки, книги та читання, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових користувачів до бібліотеки, привернення уваги громади до діяльності бібліотеки.

   Бібліотекарі  зробили екскурс в історію свята та бібліотечної справи в Україні та світі, надали інформацію про історію виникнення бібліотеки-філії №2, провели екскурсії для студентів коледжу ПДАТУ, коледжу ПСНРСЕК, вихованців підліткового клубу «Золоті колеса» та мешканців мікрорайону.  Присутнім була представлена віртуальна подорож  «Кращі бібліотеки світу», ознайомлено з  літературою книжкової виставки «Літературні новинки від Українського інституту книги», та виставкою «На хвилях бібліотечного життя. Феєрично пройшла акція «Відчуй себе бібліотекарем!». Бібліотекарі відділів обслуговування пропонували відвідувачам спробувати побувати по той бік бібліотечної кафедри. Кожен бажаючий мав змогу відчути себе в ролі бібліотекаря, самостійно віднайти потрібну книгу на полиці, попередньо ознайомившись з бібліотечними фондами та заповнити свій читацький формуляр.

Гостям бібліотеки роздано візитки «Завітайте до бібліотеки» та буклети «Що радить прочитати бібліотека…».

Не обійшлось без подарунків. Студенти і активні читачі бібліотеки подарували нові книги, квіти, солодощі.

Впродовж дня тривала акція безкоштовного запису до бібліотеки «Святковий бонус».

Весело, цікаво та з користю у цей день  проведено  час та отримано заряд позитивної енергії.

ПАТРІАРХ УКРАЇНСЬКОЇ БАЙКИ 

    26 вересня з нагоди 130-річчя з дня народження митця сатиричного слова Микити Годованця спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру бібліотека-філія №2 провела краєзнавчий портрет «Патріарх української байки».

Захід організовано з метою вшанувати пам’ять великого українського байкаря, висвітлити сторінки життя і творчого шляху відомого сатирика, ознайомити з його творами, підвищити інтерес до творчої спадщини родоначальника сучасної української байки.

   Бібліотекар ознайомила присутніх з цікавими сторінками біографії Микити Годованця та роками його життя і діяльності у Кам’янці-Подільському, представила слайд-презентацію «Патріарх української байки», яка дала більш повну уяву про різнопланову особистість сатирика.

     Особливу атмосферу, наповнену гумором, створив виступ запрошеного на захід одного із засновників міського поетичного клубу «Ліра» Івана Шеремети, який поділився спогадами про зустрічі та співпрацю з Микитою Годованцем.

Іван Шеремета декламував байки «Сметанка», «Заяча математика» та інш.

А студенти Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв спец. «Видовищно-театралізовані заходи» продекламували байки Микити Годованця «Шакал», «Голуб і лелека», «Сатира», «Хомин спадок» та інш.

    Присутнім були представлені збірки Микити Годованця, які є в бібліотеці, роман «Розрив-трава на лютих перехрестях» та повість «За Колимою сонце сходить» заслуженого журналіста України, члена Національної спілки письменників України Мар’яна Красуцького, присвячених байкареві, статті з місцевих видань про нього.

УКРАЇНО МОЯ, МЕНІ В СВІТІ НІЧОГО НЕ ТРЕБА, ТІЛЬКИ Б ГОЛОС ТВІЙ ЧУТИ І НІЖНІСТЬ ТВОЮ БЕРЕГТИ

(до Дня Незалежності України)

     22 серпня для широкого загалу бібліотека-філія №2 провела патріотичну годину «Україно моя, мені в світі нічого не треба, тільки б голос твій чути і ніжність твою берегти»,  приурочену  Дню Незалежності України.

    Захід розпочався презентацією книжкової вітрини «З Україною в серці», на якій представлена література про героїчне минуле нашої країни, про трагічні сторінки історії України (зокрема й про сьогодення), про походження української мови, про культурну спадщину.

   Продовженням заходу стала інформаційна хвилинка «Кольори, що дають надію», під час якої бібліотекар розповіла про значення кожного атрибуту української символіки, про те що символіка об’єднує і згуртовує людей, адже в символах відображені прагнення людей, їхня історія та традиції. Присутні мали можливість переглянути відеоролик «Україна – це ми!»

СИМВОЛИ ВІРИ І НАДІЇ

(до Дня Державного Прапора)

    Державний Прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, який уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Протягом років наш стяг став не просто символом державності – він майорить під час найважливіших подій в історії країни.

   Напередодні відзначення Дня Державного Прапора 21 серпня для користувачів бібліотека-філія №2 організувала книжкову виставку «Символи віри і надії». 

  Виставку організовано з метою ознайомлення  присутніх з історією виникнення і встановлення українського прапора та його використання в різні історичні періоди, вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги до її державних символів.

   Присутні здійснили екскурс в історичне минуле нашої країни, ознайомились з літературою з історії державотворення України, української національної символіки, з матеріалами з історії українського прапора.

ОЗИРНИСЬ НА СВІЙ ВЧИНОК

   В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді  - турбота держави» 27 липня бібліотека-філія №2 для користувачів провела правовий компас  «Озирнись на свій вчинок».

   Захід проведено з метою підняття рівня правової культури учнівської та студентської молоді та набуття ними необхідного рівня правових знань, виховання у них поваги до закону та його вимог, почуття відповідальності за свої дії.

    Бібліотекар ознайомила  з видами правопорушень, поняттям злочинність, про правове виховання підлітків, з основними поняттями законодавства , навела  їм найбільш поширені приклади правопорушень з метою їх попередження.

   Присутні активно прийняли участь в обговорені теми та переглянули відеопрезентацію “Вчиннок та його відлуння”.

            Насамкінець, була представлена постійно діюча виставка «Перехрестя мудрого закону».

Значну користь для формування соціально-свідомого способу життя молоді від подібних зустрічей відзначили як організатори, так і учасники заходу.

КВІТКОВИЙ ВЕРНІСАЖ

      Влітку найбільше ваблять нас своєю красою квіти, такі ніжні, милі.

   19 липня бібліотека-філія №2 для своїх користувачів провела годину порад для тих, хто любить квіти « Квітковий вернісаж».

   Присутні на заході поринули у світ квітів, прослухали легенди та перекази про них, секрети та поради про вирощування та догляд за кімнатними і садовими квітами, про уміння правильно складати букет.

    Захід доповнив перегляд слайд-презентації  «У трояндовому королівстві», звучали записи пісень «Чому квіти не в’януть?», «Чорнобривці», «Червона рута», «Лілія», «Жовті мальви»  та інш.

   Користувачі активно прийняли участь у заході, поділились своїми секретами вирощування квітів.

  Насамкінець присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Квітковий вернісаж», де представлено літературу та періодичні видання з даної теми.  

СТЕЖКАМИ МУДРОЇ КАЗКИ

   18 липня для дітей мікрорайону бібліотека-філія №2 організувала казкову заплутанку «Стежками мудрої казки».

  Казка існує уже тисячі років, але не втрачає своєї привабливості для читачів будь-якого віку, вона і в сучасних умовах користується незмінною популярністю серед дітей та дорослих. Продовжується час канікул і чи може бути щось краще ніж посидіти у спекотну погоду в затінку  з цікавою книгою?

    Мета заходу: розвивати в дітей пізнавальний інтерес та любов до казки, виховувати  за допомогою казки моральні чесноти та загальнолюдські цінності, привити любов до читання.

    Присутні побували у світі казок, перегорнули сторінки улюблених книжок, зустрілися із улюбленими героями і, звичайно, побачили, що добро перемагає зло.

   Діти з задоволенням переглянули книги на виставці «Казка збирає друзів», де  представлені  казки, які є в бібліотеці.

Вони активно взяли участь у конкурсі-грі «У дивосвіті казок», під час якого відгадували назви казок та казкових героїв.

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

      Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.

    Саме тому,  12 липня в рамках циклу заходів «Знати, щоб жити» бібліотека-філія №2 для користувачів провела острівець безпеки «Правила поведінки на воді». 

     Захід проведено з метою ознайомитися з  правилами безпечної поведінки під час відпочинку біля води; обговорити позитивний і негативний вплив води на організм людини.

     У своєму виступі бібліотекар зробила невеликий екскурс в історію: як раніше відпочивали на водах, коли і чому з’явились правила поведінки на воді, навела рекомендації, які допоможуть уникнути проблем під час відпочинку на воді, а також як надати собі допомогу в надзвичайний ситуації.   .  

Захід доповнив перегляд відео від ДСНС про поведінку на воді.

Присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Правила поведінки на воді».

      Насамкінець, бібліотекар провела бліц-вікторину, щоб з’ясувати як користувачі засвоїли дану інформацію. Вони активно взяли участь у обговоренні, ставили запитання, розповідали історії з власного досвіду. 

НАРКОТИКИ – ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ

  В рамках молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» 22 червня напередодні Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням бібліотека-філія №2 для користувачів провела відео інформ-застереження «Наркотики- проблема особистості».

  Захід проведено з метою формувати у користувачів бібліотеки уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, про згубну дію на організм наркотичних речовин; виховувати почуття відповідальності за власну поведінку.

   Відеопрезентація ознайомила користувачів з історією становлення цього дня, про види наркотиків та наслідки їх споживання, види наркотичної залежності, причини вживання наркотиків, боротьбу з наркотичною залежністю, про те, що наркоманія і злочинність – два нерозривні поняття. Ставши наркоманом, рано чи пізно можна придбати статус злочинця.

  Сподіваємось, що отримана інформація допоможе користувачам бути мудрими та обережними,  для того, щоб зберегти своє  здоров’я та життя.


КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ:  ВІД ГЕТЬМАНА ДО ПРЕЗИДЕНТА

    Напередодні Дня Конституції бібліотека-філія №2 для своїх користувачів організувала книжкову виставку «Конституція України:  Від Гетьмана до Президента».

   Виставка організована з метою: ознайомити присутніх з історією створення Конституції України, з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, прослідкувати шлях пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції , виховувати почуття патріотизму до своєї держави.

   На виставці представлені офіційні видання  «Конституція України» та «Конституція України для дітей», які дають більш повну уяву про структуру Конституції її статті та основні засади, а також література про Україну, про її історичне минуле, про   процес утворення нашої держави її розвиток та особливості прийняття Конституції України, як головного оберегу державності демократії, гаранту незалежності і соборності України.

  Виставка дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції. Сподіваємось, що саме молодь стане гідними нащадками своїх батьків, шануватиме Конституцію  і закони.

МАЛИНОВЕ PARTY «КОРИСНЕНЬКА, СОЛОДЕНЬКА»

     Слово «малина» у нас відразу асоціюється із літом, смачною їжею, лікуванням під час застуди або ж яскравим малиновим кольором. Малина не тільки смачна та корисна, це ще й надзвичайно особлива ягода.

  Саме тому в рамках діяльності клубу «Здоров’я та духовність» та з метою популяризації сільськогосподарської, науково-природничої літератури 21 червня бібліотека-філія №2 для користувачів провела малинову party «Корисненька, солоденька».

    Бібліотекар ознайомила присутніх з історією виникнення цієї ягоди, першими відомостями про неї, легендами та цікавими фактами про цю рослину та її лікувальні властивості, з рецептами приготування різних страв та напоїв з неї.

    Користувачі відгадували загадки-вірші про малину, прослухали пісні про цю ягоду, а також переглянули відеофільм «Домашній порадник» : Малина – користь та шкода».

     Присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Соковита, солоденька ягідка малина» та поділились своїми порадами щодо вирощування малини та приготування з неї різних страв.

Насамкінець усіх пригостили смачненькою ягодою, варенням з малини, а також цукерками під назвою «Поцілунок з ароматом малини».

  У ВОГНІ СИГАРЕТИ ЗГОРАЄ НЕ ТІЛЬКИ ТЮТЮН

   31 травня бібліотека-філія №2 в рамках роботи молодіжного клубу «Здоров’я і духовність» представила для користувачів онлайн інформ-застереження, приурочене Всесвітньому дню боротьби з тютюнопалінням.

  Мета відеопрезентації: ознайомити користувачів з властивостями нікотину та його шкідливого впливу на організм, формувати в них стійке бажання вести здоровий спосіб життя, виховувати дбайливе ставлення до свого організму та свого здоров’я, почуття відповідальності за власну поведінку.

   Інформ-застереження розповідає про історію тютюну, що таке тютюнопаління, про  шкідливість тютюну на організм молодої людини, наведе цифри «тютюнової статистики»,  факти та міфи про електронні сигарети.

   Сподіваємось, що отримана інформація допоможе користувачам бути мудрими та обережними,  для того, щоб зберегти своє  здоров’я та життя.


У РІДНОМУ КРАЇ ЦВІТУТЬ ВИШИВАНКИ

   День вишиванки – свято, яке відзначається щороку в третій четвер травня. Воно є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного свята, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

    У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку.

Саме тому 18 травня для учнів ліцею № 3 бібліотека-філія № 2 провела  народознавчу мозаїку, приурочену Дню української вишиванки «У рідному краї цвітуть вишиванки».

   Захід проведено з метою популяризації українських цінностей, збереження народних традицій рідного краю, розширення  уявлення  про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті  українців, виховання  почуття національної гордості.

    Бібліотекар розповіла присутнім про історію та традиції святкування Дня вишиванки в Україні, про те, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації, провела вікторину, присвячену  вишиванці.

     Захід доповнив перегляд літератури книжкової виставки «Чарівна краса вишиванки».

ЗРОБИ ЖИТТЯ БЕЗПЕЧНИМ

    16 травня в рамках циклу заходів «Знати, щоб жити» бібліотека-філія №2 представила віртуальну скриньку порад «Зроби життя безпечним».

    Відеопрезентація ознайомила користувачів з правилами поведінки, коли вони знаходяться одні дома, правилами протипожежної безпеки; правила дорожнього руху поводження з газовими приладами; поведінки під час грози в лісі, в степу та як слід діяти, якщо загубився чи заблукав; правилами поведінки на воді; правилами користування електричними приладами та нагадає номери телефонів екстрених служб «101», «102», «103», «104».

    Сподіваємось, що надана інформація буде корисна у  їхньому житті.


ТРАДИЦІЇ НАРОДУ В ТРАДИЦІЯХ СІМ’Ї

  29 квітня в рамках відкриття туристичного сезону - 2023 в Старому місті запрацювала Biblioгалявина. Бібліотеки-філії № 2 представила книжкову виставку «Традиції народу в традиціях сім’ї».

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ДМИТРОМ ТА КОСТЯНТИНОМ ЛІНАРТОВИЧАМИ

    Нещодавно в місті над Смотричем пройшов поетичний фестиваль «Поділля Ореn», на якому серед запрошених гостей були український актор театру, кіно і дубляжу, воїн ЗСУ Дмитро Лінартович та його батько, кінорежисер Костянтин Лінартович. Пройшло небагато часу, але самі актори та поціновувачі їхнього таланту забажали нової зустрічі.

І така зустріч відбулася 27 квітня в бібліотеці-філії № 2.

   Актори розповіли присутнім про свої творчі здобутки, Дмитро поділився своїм бойовим досвідом, розповів про своє поранення та реабілітацію. Під час зустрічі звучали авторські пісні та власні вірші незламного Героя!

Наостанок актор проголосив: «Ми неодмінно переможемо!».

   Захід був дуже атмосферним, емоційним і насиченим та залишив у присутніх тільки позитивні та приємні враження.

Сподіваємось, що це далеко не остання зустріч з відомими акторами. До нових зустрічей!!!

 

ПРАВОВА КУЛЬТУРА ОСОБИСТОСТІ

   26  квітня для учнів  ДНЗ «Подільський Центр ПТО» бібліотекою-філією №2 було проведено правові сходинки  «Правова культура особистості».

  Захід проведено з метою підвищення правової свідомості молоді, виховання поваги до конституційного законодавства України.

Запрошена на захід Аліна Задорожна заступник начальника відділу безоплатної правової допомоги ознайомила студентів з поняттям правової культури особистості та її структурою, провела вікторину «Конституційні права та обов’язки громадян».

   Продовженням заходу став перегляд слайд-презентації «Правова культура – дзеркало моралі».

   Учні зробили екскурс в історію становлення Міжнародного дня захисту прав людини, ознайомили присутніх з Декларацією прав людини, яка стала першим світовим документом, що формулює положення про права людини, розповіли про права і обов’язки студентів. 

   На закінчення заходу бібліотекар провела огляд літератури тематичної полиці «Мої права – моє життя».

ЧОРНОБИЛЬ: ТРАГЕДІЯ І ПОДВИГ

( до Дня пам’яті аварії на ЧАЕС)

  26 квітня – 37 річниця аварії на Чорнобильській АЕС.  Саме тому 25 квітня в читальному залі бібліотеки-філії №2 для користувачів  оформлено книжкову виставку «Чорнобиль: трагедія і подвиг». Мета організації виставки: розширити знання про Чорнобильську трагедію, про ліквідаторів, які рятували атомну станцію, виховувати почуття поваги і пам’яті до трагічних сторінок історії України, популяризація науково-природничої  та художньої літератури з даної теми.

     Виставка складається з  2-х розділів.

   У розділі «Велика трагедія мирного часу» представлена література про ліквідаторів, які закрили собою світ від атомного лиха, література, яка описує події на ЧАЕС у день аварії,  наслідки найстрашнішої катастрофи для України та світу,  розкриває соціологічні, політичні, морально-етичні аспекти трагедії.

У розділі «І тихо ступає життя у полин, і лине Чорнобильський дзвін»,  представлені художні твори, присвячені чорнобильській трагедії: В.Яворівського «Марія з полином в кінці століття», І.Драча «Чорнобильська мадонна», Є.Гуцала «Скажений чорнобильський собака» та інш.

ВЕЛИКОДНІ ДЗВОНИ ЧУТИ В КОЖНІМ ДОМІ

   Одне з найсвітліших і найрадісніших весняних свят це –  Великдень. Воно приурочене Воскресінню Христа. Саме тому, 12 квітня для учнів ліцею №3 бібліотека підготувала фольклорне розмаїття «Великодні дзвони чути в кожнім домі».

    Мета: розширити і поглибити знання учнів про історію найдавнішого церковного свята, традиції нашого народу щодо святкування Пасхи; ознайомити із символікою знаків на писанках та значенням кольорів крашанок розвити інтерес до художньої творчості та естетичного смаку, бажання робити приємне своїм близьким.

  Бібліотекар розповіла про традиції святкування Великодня українського народу з минулих часів, про традиції, звичаї та вірування наших предків.

    Надіємось, що саме зараз, перед Великоднем майстерка по виготовленню великодневої листівки стане дітям у нагоді і  подарує  їм незабутні емоції та прояв уваги до рідних і близьких.

 

РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ’Я

  Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я.

     Відтоді заходи, що проводяться щороку в цей день, дозволяють ще раз нагадати всім і кожному, що здоров’я – це безцінний скарб.

Саме тому в рамках діяльності молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» 6 квітня бібліотека-філія №2 для студентів Кам’янець-Подільського фахового коледжу закладу вищої освіти «Подільського державного університету» провела лабораторію здоров’я  «Рецепти здоров’я».

      Захід проведено з метою поглибити знання, уміння і навички здорового способу життя підлітків, профілактики тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, запобіганню захворюваності на ВІЛ/СНІД та профілактики інфікування і поширення коронавірусу.

Запрошена на захід лікар-педіатр, лікар функціональної діагностики Валентина Поліщук  з’ясувала сутність понять «здоров’я» та «здоровий спосіб життя», дала поради щодо здорового способу життя, ознайомила молодь із статистичними даними розповсюдження інфекційних захворювань в Україні та про джерела зараження ними.

    З виступу лікаря студенти дізнались багато нового про свій організм, задавали запитання, приймали участь в обговоренні теми.

    Доповненням заходу став перегляд відеопрезентації «Молодь обирає здоровий спосіб життя».

   Насамкінець присутні переглянули літературу книжкової виставки «Рецепти здоров’я».

#Молодіжний_поетичний_онлайн_марафон

#Уклін_любові_Карась

#Бібліотека_філія №2_Кам’янець-Подільської_МЦБС_читає_Карася

Петро Карась «Україно моя синьоока»

Вірш читає Дар’я Івасюк


НА ВСІ ВАШІ ШО? ДЕ? КОЛИ?

     30 березня для користувачів в рамках тижня юнацької книги  бібліотека-філія №2 провела  годину бібліотечного експромту «На всі ваші Шо?, Де?, Коли?».

     Захід проведено з метою поглиблення знань у літературі, розширювати кругозір, формувати розуміння того, що лише освідчена, всебічно розвинена особистість може досягти успіху в сучасному світі.  У вступному слові бібліотекар провела захоплюючу мандрівку  у світ літератури та провела вікторину «Чи знаєш ти літературних героїв?» (числа, знаки і назви у творах). 

  Сподіваємось, що захід розвиватимемо пізнавальний інтерес до різноманітних знань, до книг, до літератури. 

 

ПОДОРОЖУЮЧИ СТОРІНКАМИ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ

   В сучасній українській літературі все більше з’являються цікаві книжки для молоді, які, насправді, читають й дорослі також. Книги для юнацтва – це взагалі актуально? З творчістю яких українських письменників варто ознайомитися підростаючому поколінню? Що потрібно зробити для того, щоб зацікавити та мотивувати сучасну молодь, щоб вона залишила гаджети заради справді крутої  книжки?

   Саме з метою дати відповіді на ці питання, ознайомити молодь з творчістю сучасних українських письменників, про які вона неодмінно має знати, бібліотека-філія №2 в рамках тижня юнацької книги для студентів фахового коледжу ЗВО «Подільський державний університет» 28 березня провела книжковий бібліоподіум «Подорожуючи сторінками української книги».

    Бібліотекар розповіла присутнім про сучасних українських авторів, таких як Сергій Жадан, Сергій Гридін, Макс Кідрук, Любко Дереш, Ірен Роздобудько, Ната Ігнатова, Дара Корній. Це ті імена, які молодь неодмінно має знати, адже їх твори без перебільшення можна назвати сучасними бестселерами.

     Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Книжкова шафа для покоління NEXT»,  яка дала більш повне уявлення про українських письменників, які пишуть для підлітків та юнацтва та їх книги.

Насамкінець студенти ознайомилися з книжковою виставкою «Літературний мікс», де представлена література українських та зарубіжних письменників для підлітків та юнацтва.

МАНДРУЄМО ЮВІЛЕЙНОЮ ПЛАНЕТОЮ

  27 березня для студентів Відокремленого структурного підрозділу Кам’янець-«Подільського фахового коледжу закладу вищої освіти «Подільського державного університету» в рамках тижня юнацької книги  бібліотека-філія №2 провела  літературний зорепад «Мандруємо ювілейною планетою» (книги-ювіляри).

   Захід проведено з метою прищеплення у молоді любові до книжки, виховання потреби в читанні, підвищення інтересу до ролі книги в суспільному та культурному житті, надання допомоги щодо вибору книги та її пошуку в бібліотеці.

   У вступному слові бібліотекар провела захоплюючу мандрівку  у світ літератури та представить присутнім книги-ювіляри 2023 року, які написані сотні років тому, та стали вагомим внеском у розвиток світової літератури, тому їх по праву називають світовою класикою.

  Присутні мали можливість переглянути відеопрезентацію книг-ювілярів 2023 року «Мандруємо ювілейною планетою».

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ: ВІД ОКУПАЦІЇ ДО ВИЗВОЛЕННЯ

   Напередодні визволення міста Кам’янця-Подільського від нацистських загарбників бібліотека-філія №2 24 березня для користувачів провела екскурс в історію «Кам’янець-Подільський: від окупації до визволення».

   У вступному слові бібліотекар розповіла присутнім про події березня 1944 року в місті, про Проскурівсько-Чернівецьку операцію, в ході якої було визволено Кам’янець-Подільський.

     Перегляд слайд-презентації дав більш повне уявлення про Кам’янець-Подільський періоду окупації та визволення міста.

Насамкінець присутні ознайомилися з книжковою виставкою, де представлені  історичні та документальні видання, що розкривають події тих трагічних років.

ПРАВОВИЙ ОРІЄНТИР

    22 березня  в читальному залі бібліотеки-філії №2 для користувачів представлено інформаційну викладку «Правовий орієнтир».

  Мета викладки: ознайомити з поняттям правової культури особистості та її структурою, з основними законами, які захищають права людей, з відповідальністю за статтями чинного законодавства України.

    Сподіваємось, що представлений матеріал розширить  правові знання, сприяє вихованню поваги до закону та його вимог, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ВІОЛІНОЮ СИТНІК

  В рамках поетичного фестивалю «Поділля Оpen» , який проходить в місті 17-18 березня для учнів ліцею № 3 бібліотека-філія №2 провела зустріч з українською письменницею Віоліною Ситнік,  журналісткою, літературним  редактором, спів засновницею та головним редактором літературно-мистецького часопису «PHOENIX» (2014-2016 рр.)

  Авторка збірки оповідань «Особистий простір» («Твердиня») та підліткової повісті "Маски чужих ролей" (видавничий центр "Академія"). Дипломантка “Молодої Коронації-2020”, переможниця "Молодої КороНації-2021" у номінації "Романи" (16-21 рік). Герої її творів підлітки.

  Віоліна Ситнік жила і працювала в нашому місті. Закінчила факультет української філології та журналістики КПНУ ім.. Огієнка. Зараз живе у Хмельницькому. Захоплюється слов’янською міфологією, не може пройти повз хенд-мейдові прикраси, постійно перебуває в пошуках себе і натхнення. Обожнює романтичні прогулянки Кам’янця-Подільського, вечірні посиденьки з друзями під час яких народжуються геніальні ідеї, за реалізацію яких вона береться наступного ранку.

   Учні мали можливість поспілкуватись з письменницею, придбати книги, задати питання та сфотографуватись. Після таких зустрічей хочеться жити і творити!

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ОЛЬГОЮ САЛІПОЮ

   В рамках поетичного фестивалю «Поділля Оpen» , який проходить в місті 17-18 березня для користувачів бібліотека-філія №2 провела творчу зустріч з Ольгою Саліпою, сучасною українською письменницею, поеткою,   журналісткою.

    У 2008 році закінчила Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана  Огієнка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література. Англійська мова та література». Брала участь у багатьох літературних конкурсах, отримала багато відзнак, серед яких І премія у номінації «Романи» конкурсу «Коронація слова» за твір «Оля» (2020), 3 премія конкурсу «Гранд Коронація слова – 2021» (роман «Шанці»).

Ольга Саліпа розповіла про себе, свою творчість, ознайомила з сюжетами своїх творів, зачитала власну поезію.

   Присутні мали можливість поспілкуватись з письменницею, придбати книги, задати питання та сфотографуватись. Подібні зустрічі приносять тепло і радість спілкування не тільки читачам, але і письменниці, бажання ознайомитись з її творами. Зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері

ЖИВУТЬ, ТАРАСЕ, ПОМІЖ НАС І ГОЛОС ТВІЙ, І СЛОВО! 

#Хмельниччина_читає_Шевченка_2023

   В історії українського народу, в його літературі й мистецтві Тарасу Григоровичу Шевченку належить найвизначніше місце. Шевченко для України – не просто народний поет і геніальний митець, а національний пророк.

   До чергової річниці від дня народження великого українського пророка, поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка 7 березня бібліотека-філія №2 для учнів Кам’янець-Подільського ліцею №3 провела поетичний вернісаж «Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і слово!»

     Захід проведено з метою: вшанувати пам’ять Тараса Шевченка, ознайомити учнів з окремими сторінками його життя і творчості, виховувати почуття любові і поваги до світлого образу поета-мислителя.

  В інформаційному повідомленні «Шляхи Шевченківської долі» бібліотекар ознайомила присутніх з життєвим шляхом Великого Кобзаря, значенням його творчості для  українського народу,  з його спадщиною як художника.

  Учні переглянули відео «Тарас Шевченко. Цікаві факти», «Про Кобзаря дітям», взяли участь у пізнавальній вікторині «Усім відомий Кобзар»,  грали у гру «Редактори»,  у якій потрібно було відновити рядки поезії Т.Шевченка, декламували свої улюблені вірші поета.  

Насамкінець діти ознайомились з літературою книжкової  виставки «Співець української долі».

НЕБЕСНА СОТНЯ: ЦІНА СВОБОДИ

 День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

    Дні і ночі з листопада 2013-го до лютого 2014 року назавжди вкарбуються в нашу історію. Україна вийшла на майдани і вулиці: за свою честь і свободу, за гідність держави і людини, за право бути рівними в колі вільних народів світу. Влада оголосила війну власному народові, проти мирних демонстрантів націлили зброю, пролилася кров.

    Саме тому, 21 лютого до Дня Героїв Небесної Сотні бібліотека-філія №2 провела для учнів НВК №3 урок патріотичної пам’яті «Небесна Сотня: ціна свободи» (пам’яті Небесної Сотні) з метою вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні, виховання патріотизму, національної гордості, любові до України.

Їх нарекли Небесною Сотнею – тих, які впали на барикадах, загинули від катувань, були розстріляними снайперськими кулями. Імена героїв безсмертні. Студенти переглянули відеопрезентацію «Небесна Сотня: ціна свободи», де розміщені портрети  полеглих і померлих від ран наших земляків, їхні короткі біографії, розповіді про обставини їх загибелі задля перемоги Майдану.

  Присутні ознайомились з постійно діючою книжковою виставкою «Слава Героям України» і вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні  хвилиною мовчання.

    Надіємось, що живе спілкування та відеопрезентація стали корисними для користувачів бібліотеки.

ПРАВА СВОЇ ЗНАЙ, ОБОВ'ЯЗКИ НЕ ЗАБУВАЙ відеопрезентація


"РІДНА МОВА ЧАРІВНИЦЯ  - ДУШІ НАРОДНОЇ СКАРБНИЦЯ" (відеоурок рідної мови)


ЗАВЖДИ БУЛА І БУДЕ ВІЧНО, ЛЮДИНА З КНИГОЮ В РУЦІ (до Міжнародного дня дарування книг)

  До Міжнародного дня дарування книг бібліотека організувала акцію "Подаруй бібліотеці книгу".. Бібліотекар провела годину спілкуванна «Обирай українську книгу» та бібліофреш «Я хочу розповісти вам про книгу». Не обійшлось і без подарунків. Користувачі подарували літературу для дітей і дорослих. Насамкінець, усі бажаючі мали змогу сфотографуватись біля фотозони «У вирі любові». Щиро дякуємо за подаровані книги!!!


МИ ОВЯНІ ДУХОМ ЄДНАННЯ

(до Дня єднання України)

   14 лютого 2022 року, з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, Президент України Володимир Зеленський видав Указ, згідно з яким 16 лютого 2022 року визначене Днем єднання в Україні.

Ідея Дня єднання виникла на початку лютого 2022 року, коли з'явилася інформація про те, що саме 16 лютого Росія може здійснити повномасштабне вторгнення в Україну.

   Зовнішні та внутрішні виклики, що постали сьогодні перед Україною, вимагають від кожного громадянина відповідальності, впевненості та конкретних дій.

Саме тому бібліотека-філія №2 16 лютого для студентів коледжу ЗВО «Подільський державний університет» (колишній ПДАТУ) провела патріотичну годину  «Ми овіяні духом єднання».

   Бібліотекар розповіла присутнім, з якою метою було започатковано нове свято та в чому його відмінність від Дня Соборності.

Відеопрезентація зробила екскурс в історію виникнення  цього дня, ознайомила з подіями далекого 1919 року, коли Кам’янець-Подільський був столицею УНР, коли відбулась перша спроба об’єднати весь український народ під однією присягою на вірність УНР.

Насамкінець присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Ми овіяні духом єднання».

 

КОЛИ ВИРУШАЄШ В ПУТЬ – ЗАВЖДИ ОБЕРЕЖНИМ БУДЬ!

   Необхідність популяризації Правил дорожнього руху, особливо серед дітей  та лідлітків, завжди є актуальною, адже цього вимагає саме життя. Як правило, в дорожніх пригодах найчастіше страждають непідготовлені до життя, довірливі, недосвідчені або самовпевнені діти, які, зазвичай, жодного разу не знайомились з Правилами дорожнього руху.

   Саме тому 8 лютого для молодших користувачів бібліотека-філія №2 провела

відеоурок-застереження «Коли вирушаєш в путь – завжди обережним будь!».

    Віртуальний урок-застереження проведено з метою розширити знання користувачів про правила дорожнього руху, про види дорожніх знаків, обов’язки пішоходів, світлофор та його призначення, розвивати в них навички правильної і безпечної поведінки на вулиці, вміння орієнтуватись на дорогах.

Сподіваємось, що набуті навички будуть корисні всім у  їхньому житті.


ТАМ ДЕ КРУТИ, КВІТИ В ПОЛІ

   29 січня в Україні вшанується  пам’ять полеглих під Крутами. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія, став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. 

   Саме тому, 26 січня Бібліотека-філія №2 провела патріотичну годину «Там де Крути, квіти в полі» (пам’яті героїв Крут) для вихованців підліткового клубу «Золоті колеса» з метою поглибити знання про трагічні сторінки історії України, виховати почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.

    Патріотична година «Там де Крути, квіти в полі» зробила екскурс в історію України та проведе паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Присутні переглянуть відео-матеріал «Невідома Україна», фільм 91 «Лист без конверта».

 Насамкінець, присутні ознайомились  з представленими книгами книжкової полиці «Пам’ятай про Крути…29 січня 1918р.»

#Книжковий_ланцюг_єдності

Приєднуємось до флешмобу до Дня Соборності України

Віоліна Вікторівна Ситнік «Маски чужих ролей», Хмельницька область.

Перемога близько! Все Буде Україна!

#Книжковий_ланцюг_єдності

   Приєднуємось до флешмобу до Дня Соборності України

Антоніна Тадеушівна Яковенко-Уляніцька «Книга мого роду», Хмельницька область.

Перемога за нами! Україна понад усе! 

«ЖУРАВЛЕМ НЕБЕСНИМ НА ВКРАЇНУ ВЕРНУСЬ…»

(до 85-річчя від дня народження Василя Стуса )

   4 січня бібліотека-філія №2 для користувачів провела літературний портрет до 85-річчя від дня народження українського поета-шістдесятника, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника Василя Стуса.

 Захід проведено з метою розкрити користувачам віхи життя і творчості Василя Стуса в контексті драматичних умов 60-х початку 80-х років ХХ століття.

   Бібліотекар розповіла присутнім про важкий життєвий шлях та творчий спадок Василя Стуса

Були продекламовані поезії В.Стуса, зокрема «О земле втрачена, явися», «Як добре те, що смерті не боюсь я…», «Верни до мене, пам’яте моя…», «На колимськім морозі калина», «Ярій душе! Ярій, а не ридай» .

   Доповнив захід перегляд слайд-презентації «Василь Стус – постать, що єднає Україну» .

Насамкінець учасники заходу переглянули літературу книжкової виставки «Журавлем небесним на Вкраїну вернусь…»  

ДИВА І ТАЇНСТВА ЗИМОВИХ СВЯТ

    27 грудня до бібліотеки-філії №2 завітали найактивніші користувачі на майстерку по виготовленню новорічних іграшок «Дива і таїнства зимових свят» .

      Мета заходу: привітати своїх користувачів з новорічними святами, створити святковий  настрій, корисний відпочинок, розваги, вчити дітей бачити красу зимової пори, захоплюватися нею, розвивати кмітливість, естетичні смаки, виховати  почуття прекрасного.

  У вступному слові бібліотекар розповіла присутнім про традиції святкування Нового року в різних країнах світу. Зазначила, що саме сьогодні відзначається день вирізання сніжинок з паперу.  Свято засяяло вогниками не лише на ялинці, а й в очах усіх присутніх.

   Біля святково-новорічної фотозони і штучного каміну  бібліотекар разом з дітьми створила гарні новорічні подарунки рідним та близьким.

     Діти гарно і з користю  провели своє дозвілля. Захід закінчився чаюванням коло каміну.

Щиро вітаємо з наступаючим Новим Роком!

СПІВЕЦЬ БОЖЕСТВЕННИХ ПІСЕНЬ

   (ДО 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди )

  3 грудня виповнилося 300 років від дня народження народного філософа, поета, педагога, просвітителя, громадського діяча Григорія Савича Сковороди.

    Його творчий доробок складають близько 20 філософських трактатів і діалогів. Він автор збірки поезій «Сад божественних пісень», книги байок «Байки харківські» та ряду інших оригінальних поетичних творів і перекладів з античної літератури.

     З цієї нагоди 14 грудня бібліотека-філія №2 для учнів НВК №3 та дорослих користувачів провела літературний портрет «Співець божественних пісень».

   Бібліотекар розповіла присутнім про життєвий та творчий шлях Григорія Сковороди.

Доповнив захід перегляд слайд-презентації «Світ ловив мене, та не спіймав»  та демонстрація відео «Григорій Сковорода. Біографія».

   Насамкінець учасники заходу переглянули літературу книжкової виставки «Співець божественних пісень»..  

  ПІЛЬГИ. ДОПОМОГА. КОМПЕНСАЦІЇ.

   Починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Заходи проводяться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. 8 грудня  в рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» для учнів НВК №3 бібліотека-філія №2 провела інформаційне досьє «Пільги. Допомога. Компенсації».

  Мета: ознайомити учнівську молодь з основними пільгами, компенсаціями та державними допомогами встановленими нашою державою.

   Запрошена на захід заступник начальника відділу безоплатної правової допомоги Аліна Задорожна ознайомила з основними пільгами для осіб, компенсаціями та державними допомогами встановленими чинним законодавством України для дітей, учасників бойових дій, людей з обмеженими можливостями, ВПО та біженцям.

Значну користь для формування соціально-свідомого способу життя учнів від подібних зустрічей відзначили як організатори, так і учасники заходу.

         Надіємось, що відеопрезентація «Пільги. Допомога. Компенсації» стала корисною для присутніх.

БЕРЕГИНЕ МОЯ, УКРАЇНСЬКА ХУСТКА!

 7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.

 Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це невід’ємна частина української культурною спадщини.

   Зараз, як ніколи ми маємо підтримувати свою культуру, свої українські традиції.

  7 грудня в бібліотеці-філії №2 для учнівської молоді проведено етнокультурну годину «Берегине моя, українська хустка!».

   Бібліотекар розповіла присутнім про історію становлення цього свята, про те, що для українок хустка була не просто обов’язковим головним убором, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління.

   Доповнив захід перегляд відеопрезентації «Берегиня вроди – українська хустка».

    Насамкінець учні переглянули літературу книжкової виставки «З народного джерела». 

ПРАВО ЗНАТИ ПРАВО

  В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді  - турбота держави» 7 грудня в бібліотеці-філії №2 для учнів НВК№3 проведено годину правознавства  «Право знати право».

Бібліотекар ознайомила  з основними питаннями зако­нодавства щодо підлітків та молоді, з найбільш поширеними прикладами правопорушень серед молоді з метою їх попередження.

  Присутні переглянули презентацію «Права і обов’язки».

  Значну користь для формування соціально-свідомого способу життя молоді від подібних зустрічей відзначили як організатори, так і учасники заходу.

    Захід завершив перегляд літератури тематичної полиці «Перехрестя мудрого закону».

КУЛІ ЗАКОНУ

   Починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Заходи проводяться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. 6 грудня  в рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» для студентів ПСНРСЕК бібліотека-філія №2 провела інформаційне досьє «Кулі закону». 

    Мета заходу: розширення правових знань у підлітків, сприяння вихованню у них поваги до закону та його вимог, до норм та правил співжиття людей у суспільстві, відповідальності за свої вчинки.

     Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Мої права-моє життя», який дав молоді більш повну уяву про нормативно-правове поле, що визначає права, свободи та обов’язки молоді в Україні.

   Для учасників заходу була проведена вікторина «Закон і право для всіх єдині».

 Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Правова культура особистості».

ВІД СНІДу НАСЛІДКИ СУМНІ

     Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головна мета якого звернути увагу суспільства на цю проблему.

Саме тому 1 грудня бібліотека-філія №2 для користувачів створила онлайн факт-бесіду «Від СНІДу наслідки сумні».

   Мета відео презентації:  сформувати уявлення про хворобу століття, сприяти зниженню ризику інфікування ВІЛ, формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ, виховувати бажання дотримуватися правил здорового способу життя.

Відеопрезентація ознайомить глядачів з історією становлення цього дня, шляхами передачі вірусу, профілактикою захворювання.

   Сподіваємось, що отримана інформація стане в нагоді будь-якому поколінню: люди зможуть зробити правильні висновки, і ніколи не ризикуватимуть власним життям та здоров’ям. 


ВЕЛИКИЙ ЗОДЧИЙ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

     2022 рік оголошений роком Івана Огієнка. До 140-річчя від дня його народження в листопаді бібліотека-філія №2 для користувачів, проведе вернісаж особистості  «Великий зодчий Української державності».

    Захід буде проведено з метою вшанування пам'яті видатного українського вченого, історика, мовознавця, державного, громадського та церковного діяча Івана Огієнка.

    У своєму виступі бібліотекарі  розкажуть присутнім про його перебування у Кам’янці-Подільському з 1918 по 1920 р.р. на посаді ректора університету, який сьогодні носить його ім’я.

  На захід буде запрошений науковий співробітник, викладач Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, який  ознайомить присутніх з цікавими фактами з біографії видатного українського вченого, про те,  як Іван Огієнко перекладав Біблію українською мовою, складав словники, керував Міністерством освіти УНР, а потім Українською автокефальною православною церквою, про введення ним української мови в православних і католицьких церквах про вплив Івана Огієнка на розвиток Української державності.          

   Присутнім будуть представлені відеофайли «Кам’янчани про Огієнка» та літературу тематичної полиці «Іван Огієнко. Витязь духу».

СКОРБОТНА СВІЧКА ПАМ’ЯТІ СВЯТОЇ

   22 листопада бібліотека-філія №2 для учнів НВК №3 провела урок історичної пам’яті «Скорботна свічка пам’яті святої» (пам’яті жертв Голодомору в Україні).

    Мета заходу: поглибити знання учнів про Голодомор як геноцид українського народу, його причини, перебіг і наслідки, акцентувати на тому, що Голодомор був наслідком не стихійного лиха, а спланованих заходів тоталітарного режиму; вшанувати  пам’ять безвинно заму­чених голодом та політичними репресіями людей, виховувати в молоді почуття патріотизму, національної свідомості, співчуття, людяність.

   У своєму виступі бібліотекар зробила екскурс в історію, розказала про організаторів і виконавців масового знищення українського народу. На заході прозвучали поезії, присвячені трагедії, такі як Д.Білоуса «Ти кажеш, не було голодомору?»», М.Федунця «1933-й», А. Листопад «Українська нестерпна сюїта», Б.Демків «Біль голодомору» та запис пісні О.Білозір «Свіча».

   Присутні  переглянули відеопрезентацію «Горять свічки в людських долонях», який дала більш повну уяву про ті трагічні події.

Учні запалили свічку пам’яті по жертвам Голодомору і вшанували їх хвилиною мовчання.

   Захід доповнив перегляд  літератури книжкової полиці «Українська скорбота».


УЖЕ НІХТО НЕ ЗНИЩИТЬ УКРАЇНУ В ТОБІ,

В МЕНІ, У КОЖНОМУ ІЗ НАС! 

    З нагоди 9-ї річниці Революції Гідності 16 листопада бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» провела патріотичну годину «Уже ніхто не знищить Україну в тобі, в мені, у кожному із нас!».

   Захід проведено з метою розширити знання учнів про Революцію Гідності і Свободи, вшанувати патріотизм і мужність громадян, які у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору, прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

У вступному слові бібліотекар пригадала події, які відбулися в країні і на Майдані Незалежності в Києві у 2013 році, відзначила, що Революція Гідності – це новий термін, який визначає політичні та суспільні зміни в Україні з 21 листопада 2013 року до лютого 2014 року, викликані відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшу протидію цьому курсу.

  Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Україна – країна нескорених» та  документальний фільм «Майдан. Перший день» які дали  присутнім більш повне уявлення про події тих днів.

  Учні хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих на Майдані та героїв АТО, які захищають незалежність України на сході.

  Насамкінець, присутнім була представлена література тематичної полиці «Майдан  змінив країну і нас».

ТВОРЧІСТЬ КРІЗЬ ПРИЗМУ ДУШІ

(до 60-ти річчя Ірен Роздобудько)

    Однією з найяскравіших сторінок сучасної української літератури є творчість Ірен Роздобудько: талановитої письменниці, поетеси й журналістки, майстрині сценарної фільмографії та переможниці багатьох літературних конкурсів.

    З нагоди 60-річчя від дня народження сучасної української письменниці Ірен Роздобудько для користувачів в бібліотеці-філії №2 оформлено книжкову викладку «Творчість крізь призму душі».

    Метою викладки є популяризація літератури, ознайомлення з творчістю та життям видатної письменниці.

  Сподіваємось, що книжкова викладка допоможе користувачам глибше осягнути життєвий і творчий шлях Ірен Роздобудько, її багатогранну особистість та неабиякий мистецький внесок до скарбниці сучасної української літератури.

«ШЕЛЕСТИТЬ МЕНІ В КАМ’ЯНЦІ МАМИНА БЕРІЗКА»

(до 85-ти річчя від дня народження Наталії Кащук)

   З нагоди 85-річчя від дня народження української поетеси, прозаїка, перекладача та журналістки, члена спілки письменників України Наталії Кащук 25 жовтня в бібліотеці-філії №2 для користувачів відбулися краєзнавчі замальовки.

      Захід проведено з метою висвітлити сторінки життя й творчого шляху Наталії Кащук, викликати читацький інтерес до її творів та ознайомити з її творчістю.

   У вступному слові бібліотекар ознайомила присутніх  з життям і творчим доробком цієї непересічної української письменниці, доля якої впродовж 1942 по 1956 роки була пов’язана з Кам’янцем-Подільським.

    Були зачитані поезії Наталії Кащук, зокрема «Ти нелегке життя прожила, моя мамо», «Криниця біля Кам’янець-Подільської ратуші», «Подільська квітка», «Вірменська криниця в Кам’янці», «Подільські яблука».

Перегляд слайд-презентації «… І назвали янгола Наталею» дав присутнім більш повну уяву про різнопланову особистість письменниці.

Оглядом літератури книжкової виставки «Земні радощі Наталії Кащук», де були представлені її твори та  статті про неї в періодичних виданнях, захід було завершено.

ВІДВАЖНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ВОЇН - НАЩАДОК СЛАВНИХ КОЗАКІВ

(до Дня українського козацтва та Дня захисників і захисниць України) - книжкова виставка

ТЕРИТОРІЯ ЗАКОНУ

    В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 6 жовтня для студентів коледжу ПДАТУ (спеціальність "Право" бібліотека-філія №2 провела правові сходинки «Територія закону» (до Дня юриста).

   Мета заходу: розповісти молоді про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дітей та підлітків, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати у студентів поважне ставлення до власної особистості та інших.

  Запрошена на захід заступник начальника відділу  безоплатної правової допомоги Аліна Задорожна ознайомила  присутніх з поняттям правової культури особистості та її структурою, з основними законами, які захищають права дітей і підлітків, з відповідальністю молоді за статтями чинного законодавства України. Ознайомила студентів з професією юриста.

   Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

НА ХВИЛЯХ БІБЛІОТЕЧНОГО ЖИТТЯ

    30 вересня відзначають Всеукраїнський день бібліотек. Напередодні свята в бібліотеці-філії №2 відбувся День відкритих дверей. Протягом дня заходи проводились з метою популяризації бібліотеки, книги та читання, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових користувачів до бібліотеки, привернення уваги громади до діяльності книгозбірні.

     Бібліотекарі зробили екскурс в історію свята та бібліотечної справи в Україні та світі, надали інформацію про історію виникнення бібліотеки-філії №2, провели екскурсії для студентів податкового коледжу та жителів мікрорайону. Присутнім була представлена віртуальна подорож «Дивовижні бібліотеки світу».

   Для вихованців ПК «Золоті Колеса» проведено майстерки: виготовлення записничка та розпису хною (мехенді).

    Книгозбірню привітали користувачі бібліотеки, вимушені переселенці з Харкова та Краматорська. Не обійшлося без подарунків, активні користувачі бібліотеки подарували квіти, солодощі. Свою поетичну збірку подарувала місцева поетеса Галина Комарніцька.

  Гостям бібліотеки роздано візитки «Завітайте до бібліотеки» та буклети «Що радить прочитати бібліотека…».

    Впродовж дня тривала акція безоплатного запису до бібліотеки «Святковий бонус». 

МІЙ КРАЙ - ЧАСТИНА УКРАЇНИ

 Щорічно 27 вересня відзначається Міжнародний день туризму. Саме сьогодні, для студентів коледжу ЗВО «Подільський державний університет» (колишній ПДАТУ) та користувачів бібліотека-філія №2 провела  туристичний калейдоскоп «Мій край-частина України».

   Мета заходу: ознайомити студентську молодь та внутрішньо переміщених осіб  з історією туризму, розширити знання про види туризму; пропагувати здоровий спосіб життя, фізичну культуру та спорт.

   Запрошена на захід молодший науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Наталія Варчук розповіла присутнім про архітектурні пам’ятки Кам’янця-Подільського, про види туризму. Захід доповнив перегляд відеопрезентації «Місто Кам’янець-Подільський». Учасники заходу мали можливість ознайомитись з представленими книгами про наше місто на книжковій виставці «Кам’янець - перлина Поділля».

    Кам’янець-Подільський багатий на архітектурні пам’ятки і нам є чим пишатись перед туристами та нащадками.

#Narodowe_Czytanie

#Національне_читання

#Адам_Міцкевич

 


ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ У ЖИТТЄВИХ СИТУАЦІЯХ правовий калейдоскоп


ПОПІЛ БАБИНОГО ЯРУ В НАШІ СТУКАЄ СЕРЦЯ

   27 вересня бібліотека-філія №2 для користувачів бібліотеки та студентів  коледжу ЗВО «Подільський державний університет» (колишній ПДАТУ)  провела годину-реквієм, приурочену  роковинам трагедії Бабиного Яру.

   У вступному слові бібліотекар наголосила, що Бабин Яр – це трагедія насамперед єврейського та українського народів, розкрила зміст і наслідки цих подій.

   Присутні переглянули слайд-презентацію «Трагедія Бабину Яру», яка дала більш повну уяву про трагічні події.

Захід завершив перегляд літератури тематичної виставки «Попіл Бабиного Яру в наші стукає серця».

ХАЙ ВОГОНЬ В ДУШІ ПАЛАЄ. А ПОЖЕЖІНЕ БУВАЄ   інформзастереження


НАВЧАННЯ. ЗНАННЯ.ОСВІТА

   Юним користувачам бібліотеки до Дня знань представлена виставка найновішої література для навчання «Навчання. Знання. Освіта». У першому розділі «Не бійтесь заглядати у словник…(М.Рильський)» дібрані словники , розраховані на учнів, студентів та викладачів: тлумачні, фразеологічні, іншомовних слів, синонімів та антонімів та ін. У другому розділі «Цікава країна знань» представлено довідники з різних галузей знань: історії, біології, географії тощо.

   У розділі «Цікаві факти про Україну» зібрані цікавинки про чудеса України, гетьманів України та сто відомих людей України.

 У розділі «Я пізнаю світ» підібрана література про тваринний та рослинний світ, світ космосу, а також представлено книги з  серії «Сто великих…».

   Надіємось, що книжкова виставка стане корисною для учнів та студентів.

КРІЗЬ ПЛИН СТОЛІТЬ І ГОМІН СЬОГОДЕННЯ

(до Дня Незалежності України)

  Напередодні важливого та вагомого для нашої держави свята – 31-ї річниці

 Незалежності України 23 серпня для користувачів бібліотека-філія №2 проведе поетичну світлицю «Крізь плин століть і гомін сьогодення».

  Захід розпочнеться презентацією книжкової вітрини «З Україною в серці», на якій

представлена історична, науково-пізнавальна, довідкова література про героїчне минуле

нашої країни, про трагічні сторінки історії України (зокрема й про сьогодення), про

культурну спадщину.

Запрошені на захід місцеві поети, члени поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна  Дорошенко, Людмила Дрезналь, Людмила Машталєр, Микола Панасюк зачитають власні поезії про історичне минуле України та її сьогодення, зокрема, про російську повномасштабну агресію проти України, про наших воїнів, які дають відсіч ворогу, захищаючи не лише свої домівки, але й увесь вільний демокра- атичний світ.

   Насамкінець, усі присутні сфотографуються і побажають один одному мирного неба, перемоги, а Україні – невід’ємного права на справжню Незалежність і Неподільність.

СИМВОЛИ ВІРИ І НАДІЇ 

(до Дня Державного Прапора)

  Державний Прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, який уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Протягом років наш стяг став не просто символом державності – він майорить під час найважливіших подій в історії країни.

   Напередодні відзначення Дня Державного Прапора 18 серпня для користувачів бібліотека-філія №2 організувала книжкову виставку «Символи віри і надії». 

Виставку організовано з метою ознайомлення присутніх з історією виникнення і встановлення українського прапора та його використання в різні історичні періоди, вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги до її державних символів.

   Присутні здійснили екскурс в історичне минуле нашої країни, ознайомились з літературою з історії державотворення України, української національної символіки, з матеріалами з історії українського прапора.

ШЛЯХАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

    31 травня 2022 року Верховна Рада України ухвалила Закон України про встановлення Дня Української Державності, який відзначаємо щорічно 28 липня – у День Хрещення Київської Руси-України .

  З цієї нагоди 26 липня в читальному залі бібліотеки-філії №2 для користувачів оформлено виставку-панораму «Шляхами української державності».

  Мета виставки: ознайомлення користувачів з літературою, яка відтворює головні етапи українського державотворення, вшанування пам’яті та засвідчення поваги до діяльності видатних представників національної еліти, а також борців за державність та незалежність України.

     Виставка складається з  3-х розділів.

У І-му розділі «Від козацьких часів до сьогодення» представлена література про історію становлення української державності від найдавніших державних утворень на українських землях до проголошення держаного суверенітету та незалежності України та сучасні процеси державотворення.

У ІІ-му розділі «Хрещення Русі: історія віків» підібрано літературу, яка розповідає про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Руси – День хрещення Київської Руси-України, коли вшановується пам’ять видатного державотворця, святого рівноапостольного князя  Київського Володимира Великого.

У ІІІ розділі «Державні символи» представлена література про українську національну символіку: Герб, Прапор та Гімн України як невід’ємні атрибути української державності.   

ЩО МИ ОХОРОНЯЄМО ПРИРОДУ, ЧИ ВЛАСНЕ ЖИТТЯ?

   Наше життя тісно пов’язане з навколишнім світом. Людина – частина живої природи, яка живе серед природи і бере з неї все необхідне для життя: повітря, воду, продукти харчування, одяг, корисні копалини, використовує природні ресурси для отримання предметів побуту.

     У багатьох країнах створено організації захисту природи, але це дуже мало, адже люди продовжують жорстоко знищувати природу, не усвідомлюючи того, що роблять. Природа – це наше життя.

      З метою формування відповідального і дбайливого ставлення до природи, що базується на екологічній свідомості; збереження природи свого міста та її охорони бібліотека-філія №2 21 липня для користувачів підготувала екологічний диспут «Що ми охороняємо природу, чи власне життя?»

    Під час заходу присутні обговорили ряд важливих питань, а саме:

-       Як Ви гадаєте, що таке природа?

-       Які проблеми загрожують природі?

-       Як Ви вважаєте, чи винні сучасні люди в екологічних проблемах нашого часу? Аргументуйте чому?

-       Чи замислювались Ви про те, чому хворіє людина?

- На сьогодні у світі є ціла низка екологічних катастроф, що сталися з вини людини, такі екологічні проблеми та лиха є і в Україні. Можете назвати декілька?

- А що на Вашу думку станеться, якщо людство не почне дбати про природу?

- На Вашу думку, як Ви можете допомогти природі?

 

Сподіваємось, що захід стане корисним для користувачів, адже людина – це частина природи, тому чим здоровіша природа, тим краще самопочуття людини. Пам’ятайте про те, що все починається з нас самих. 

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ - ОБЕРІГ ДЕРЖАВА І НАЦІЇ - відеопрезентація до Дня конституції