В ОБІЙМАХ БІЛОЇ СМЕРТІ

  В рамках молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» 24 червня напередодні Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням бібліотека-філія №2 для користувачів провела онлайн-застереження «В обіймах білої смерті».

Презентацію створено з метою формувати у користувачів бібліотеки уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, про згубну дію на організм наркотичних речовин; виховувати почуття відповідальності за власну поведінку.

  Відеопрезентація ознайомила користувачів з історією становлення цього дня, про види наркотиків та наслідки їх споживання, види наркотичної залежності, причини вживання наркотиків, боротьбу з наркотичною залежністю, про те, що наркоманія і злочинність – два нерозривні поняття. Ставши наркоманом, рано чи пізно можна придбати статус злочинця.

  Сподіваємось, що отримана інформація допоможе користувачам бути мудрими та обережними,  для того, щоб зберегти своє  здоров’я та життя. 


НА КНИЖКОВІЙ ГАЛЯВИНІ

  16 червня на дворовому майданчику мікрорайону  відбулась зустріч з казкою «На книжковій галявині».

    Що може бути кращим ніж чудового літнього дня посидіти з цікавою книгою у сквері? Цього дня бібліотекарі десантують найцікавіші книжки на вулицю, щоб кожен бажаючий зміг ознайомитися з новинками, які є у бібліотеці, стати користувачем бібліотеки та залучити до читання усю сім’ю.

   Діти та батьки мали змогу ознайомитись з книгами та записатися на абонемент всією родиною і отримати солодкі подарунки.

ЛЕГЕНДИ ПРО РОСЛИНИ УКРАЇНИ

    Роль рослин у житті народу – особлива. Від врожаю залежить добробут, а деколи – й виживання роду. Тому у розмаїтті українських легенд так багато саме легенд, присвячених рослинам.

    2 червня бібліотека-філія №2 підготувала екологічні замальовки «Легенди про рослини України» з метою ознайомити користувачів з українськими легендами як жанром фольклорної творчості,  вміти аналізувати, порівнювати прочитані легенди, берегти свою національну культуру, відчути коріння свого народу, приналежність до своєї нації.

Бібліотекар розповіла присутнім про те, що багато рослин стали в народі символічними. Калина, верба, тополя, дуб, чорнобривці, мальви, барвінок, червона рута, волошки... Вони віддавна уособлюють красу України, духовну міць її народу, засвідчують любов до рідної землі.

Доповнить захід перегляд відеопрезентації  «Цікаві легенди про рослини України» .

   Сподіваємось, що екологічні замальовки «Легенди про рослини України»  зацікавлять користувачів, ознайомлять з народною мудрістю України, яка ввібрала в себе виплекану за століття красу, поетичні погляди на природу та легенди

ДІТИ УКРАЇНИ - ЖЕРТВИ ВІЙНИ

(до Дня пам’яті дітей, які загинули від збройної агресії росії) -відеопрезентація



НЕ СТРУШУЙТЕ ЗДОРОВ'Я У ПОПІЛЬНИЧКУ

(до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням) - відеопрезентація


ПОЕТИЧНЕ СЛОВО КАМ’ЯНЧАН

   26 травня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів, вимушених переселенців та персоналу центру провели годину поезії «Поетичне слово кам’янчан», приурочену до Дня народження Кам’янця-Подільського.

   Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Джерела душі».

 

УКРАЇНА У ВИШИВАНЦІ (до Дня української вишиванки) - відеопрезентація

 

 

 


ЗРОБИ ЖИТТЯ БЕЗПЕЧНИМ

    12 травня в рамках циклу заходів «Знати, щоб жити» бібліотека-філія №2 представить  віртуальну скриньку порад «Зроби життя безпечним».

  Відеопрезентація ознайомить користувачів з правилами поведінки, коли вони знаходяться одні дома, правилами протипожежної безпеки; правила дорожнього руху поводження з газовими приладами; поведінки під час грози в лісі, в степу та як слід діяти, якщо загубився чи заблукав; правилами поведінки на воді; правилами користування електричними приладами та нагадає номери телефонів екстрених служб «101», «102», «103», «104».

   Сподіваємось, що надана інформація буде корисна у  їхньому житті.


ПОДАРУНОК ЛЮБІЙ МАТУСІ

    Одне з найсвітліших і найрадісніших весняних свят – це День матері. Воно присвячене найріднішій і найближчій людині, котра дала життя своїй дитині.

       Це прекрасне свято запроваджено на честь усіх матерів та є прекрасним приводом привітати, сказати їм теплі слова й нагадати, як усі ми цінуємо їхню любов і турботу. Адже навіть невеликий подарунок, піднесений цього дня, порадує жіноче серце й обов’язково підніме настрій. Саме тому, 5 травня для користувачів бібліотеки організовано майстерку вітальної листівки до Дня матері «Подарунок любій матусі», яка подарує їй незабутні емоції та  прояв уваги.

                                                                                        Гарно провели час. Усі молодці!

ВЕСНЯНА ЗУСТРІЧ З МІЛОЮ ІВАНЦОВОЮ

    Сьогодні в бібліотеці відбулась творча зустріч з сучасною українською письменницею, педагогом, перекладачем, журналісткою, лауреаткою конкурсу "Коронація слова", володаркою титулу "Золотий письменник України", "Краща книга року" киянкою Мілою Іванцовою.

ПРАВОВА КУЛЬТУРА ОСОБИСТОСТІ - відеопрезентація


ЧОРНИЙ ДОСВІД ЧОРНОБИЛЯ (до Дня пам'яті аварії на ЧАЕС) - книжкова виставка

НЕХАЙ ЗЕМЛЯ КВІТУЄ ВСЮДИ - ПРИРОДУ ЗБЕРЕЖІМО ЛЮДИ! - екологічний калейдоскоп


ЙДЕ ВЕЛИКДЕНЬ В КОЖЕН ДІМ - фолькльорне розмаїття


ЖІНОЧІ ГОЛОСИ В УКРАЇНСЬКІЙ  ЛІТЕРАТУРІ (до Дня книги і авторського права) - книжковий мікс


ПРАВА СВОЇ ЗНАЙ, ОБОВ'ЯЗКИ НЕ ЗАБУВАЙ відеопрезентація


РІДНА МОВА ЧАРІВНИЦЯ - ДУШІ НАРОДНОЇ СКАРБНИЦЯ - відеоурок української мови


УКРАЇНА - НАЦІЯ ГЕРОЇВ (ПАМ'ЯТІ НЕБЕСНОЇ СОТНІ) відеопрезентація


ТАКА ЛЮБОВ БУВАЄ РАЗ В НІКОЛИ! (ДО ДНЯ СВ, ВАЛЕНТИНА) - онлайн романтичне рандеву


КОЛИ ВИРУШАЄШ В ПУТЬ - ЗАВЖДИ ОБЕРЕЖНИМ БУДЬ! (відеоурок - застереження)


ТУТ КУВАЛАСЬ НАША ВОЛЯ

   29 січня в Україні вшанується  пам’ять полеглих під Крутами. Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія, став символом героїзму молодого покоління в боротьбі за незалежність України. 

   Саме тому 26 січня бібліотека-філія №2 провела патріотичну годину для учнів НВК №3 «Тут кувалась наша воля» (пам’яті героїв Крут) з метою поглибити знання про трагічні сторінки історії України, виховати почуття поваги до тих, хто заради незалежності України віддав своє життя.

    Патріотична година «Тут кувалась наша воля» зробила екскурс в історію України та проведе паралелі між подвигом героїв Крут та героями АТО. Присутні переглянуть відео-матеріал «Невідома Україна», фільм 91 «Лист без конверта».

 Насамкінець, присутні ознайомляться з представленими книгами книжкової полиці «Пам’ятай про Крути…29 січня 1918р.»


МОЯ СОБОРНА УКРАЇНА ЗНОВ ЗУСТРІЧАЄ НОВИЙ ДЕНЬ

   День Соборності України – свято України, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народ-ної Республіки, що відбулося в 1919 році.

    Саме тому 20 січня до Дня Соборності України бібліотека-філія №2 провела віртуальну подорож в історію «Моя соборна Україна знов зустрічає новий день »  з метою  поглибити знання глядачів про історичний факт злуки українського народу та його значення, виховання у них національної свідомості і людської гідності, поваги до подій минулого.

    Віртуальна подорож зробила екскурс в історію України та передісторію виникнення цього свята, розповіла про традиції святкування Дня Соборності, а також були представлені світлини з тих визначних років та подій, про які має знати кожен українець.

 Надіємось, що віртуальна подорож стане корисною для усіх користувачів бібліотеки.


СІЧЕНЬ КРОКУЄ, СВЯТА ДАРУЄ

   12 січня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели народознавчу мозаїку «Січень крокує, свята дарує».

   Захід проведено з метою розповісти присутнім про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням новорічних свят.

     Бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Нового року, Святвечора та Різдва Христового, свята Василя та Водохреща.

   Запрошені на захід учасники гурту «Срібні дзвіночки» зразкового хору «Калинове гроно» міської хорової школи привітали всіх присутніх з святами та виконали колядки і щедрівки.

  А у виконанні вихованців естрадно-вокального гуртка «Веснянка» Центру дитячої та юнацької творчості прозвучали колядка «Хай Ісус мале дитя» та щедрівки в сучасній обробці.

    Насамкінець було представлено літературу тематичної полиці «Від Різдва до Йордану».

СВЯТКУЙ БЕЗПЕЧНО (експрес-відеоінформація)

Правила безпеки під час святкування Новорічних свят


НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНІ ФАНТАЗІЇ 

       22 грудня до бібліотеки-філії №2 завітали найактивніші користувачі на майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки «Новорічно-різдвяні фантазії» .

      Мета заходу: привітати своїх користувачів з новорічними святами, створити святковий  настрій, корисний відпочинок, розваги, вчити дітей бачити красу зимової пори, захоплюватися нею, розвивати кмітливість, естетичні смаки, виховати  почуття прекрасного.

      У вступному слові бібліотекар розповіла присутнім про традиції святкування Нового року в різних країнах світу. Свято засяяо вогниками не лише на ялинці, а й в очах усіх присутніх.

      Біля святково-новорічної фотозони і штучного каміну  бібліотекар разом з дітьми створила гарні новорічні подарунки рідним та близьким.

           Діти гарно і з користю  проведуть своє дозвілля. Захід закінчиться чаюванням коло каміну.  Щиро вітаємо з наступаючим Новим Роком!

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ

МОЇ ПРАВА - МОЯ ФОРТЕЦЯ  (віртуальне досьє)


ШЛЯХИ ПРОНИКНЕННЯ СНІДУ

  Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головна мета якого звернути увагу суспільства на цю проблему.

Саме тому 1 грудня бібліотека-філія №2 для користувачів проведе онлайн факт-бесіду «Шляхи проникнення СНІДу».

  Мета заходу: сформувати уявлення про хворобу століття, сприяти зниженню ризику інфікування ВІЛ, формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ, виховувати бажання дотримуватися правил здорового способу життя.

  Відеопрезентація ознайомить глядачів з історією становлення цього дня, шляхами передачі вірусу, профілактикою захворювання.


ВІД ПРАВ ДИТИНИ ДО ПРАВ ЛЮДИНИ

(до всесвітнього Дня дітей) - правова відеопрезентація


ЗГАДАЙТЕ НАС. БО МИ КОЛИСЬ ЖИЛИ, ЗРОНІТЬ СЛЬОЗУ. І ХАЙ НЕ ЗГАСНЕ СВІЧКА

(урок історичної пам'яті до  Дня пам'яті жерв Голодомору в Україні)


УЖЕ НІХТО НЕ ЗНИЩИТЬ УКРАЇНУ, В ТОБІ, В МЕНІ. У КОЖНОМУ ІЗ НАС!

  З нагоди Дня Гідності та Свободи, що відзначаємо в Україні щороку 21 листопада, у читальному  залі бібліотеки-філії №2 розгорнуто тематичну книжкову виставку «Уже ніхто не знищить Україну, в тобі, в мені. У кожному із нас!» Нагадаємо, що цього дня в нашій державі віддають шану патріотизму та мужності громадян, які були учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років і стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та прагнень до європейського майбутнього.

   На виставці представлені видання відповідної тематики . Це науково-популярні видання про  Майдан:  як він виник, як самоорганізовувався, які сили об’єднував, як народжувалась нація, як виборювалась свобода та формувалось  нове українське суспільство, літописи очевидців тих історичних подій та художні твори, які висвітлюють ті доленосні для України події.

МОВА -  ЖИВЕ КОРІННЯ РОДУ І НАРОДУ (до Дня українчької писемності та мови) відеоурок


ВІДВАЖНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ ВОЇН – НАЩАДОК СЛАВНИХ КОЗАКІВ

(до Дня українського козацтва та Дня захисника України)

  Вже кілька років поспіль в нашій країні відзначають День захисника України та День українського козацтва, які припадають на 14 жовтня – свято Покрови Пресвятої Богородиці.

12 жовтня, напередодні цього свята, у бібліотеці-філії № 2 для студентів коледжу ПДАТУ  проведено  патріотичну годину «Відважний український воїн – нащадок славних козаків».

   Захід проведено з метою формування в молоді національно-патріотичної свідомості, вшанування мужності та героїзму захисників України, військових традицій і звитяг українського народу.

     Під час заходу бібліотекар зробила екскурс в історію виникнення свята українського козацтва та Дня захисника України, вказала  на те, що це свято має значно ширший контекст, аніж привітання чинних військовослужбовців, адже це і день пам’яті та пошани всіх, хто упродовж століть боровся за свою землю та відстоював суверенітет України після здобуття нею Незалежності.  

     Запрошені  на захід військовослужбовці Об’єднаного навчально-тренувального центру Сил підтримки Збройних сил України, учасники АТО/ООС прапорщик Сергій Луцак, прапорщик Василь Кифчук розповіли молоді про своє перебування у зоні антитерористичної операції, про завдання, які виконував на сході України, про армійські будні, про те, як сьогодні Збройні Сили України забезпечують мир та спокій у нашій державі.

    Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих захисників Незалежності нашої країни.

На заході прозвучать поезія та пісні, народжені в АОС.

   Усі присутні  ознайомилися з літературою книжкової виставки «Від козацьких часів до сьогодення», на якій представлена література з історії України про козацькі часи, книга пам’яті героям Небесної Сотні та воїнам АТО,  збірки поезій місцевих поетів, присвячених захисникам України та художні твори про події на сході України.

ПРАВОВА СТЕЖИНА (ДО ДНЯ ЮРИСТА)

     В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 6 жовтня для студентів коледжу ПДАТУ бібліотека-філія №2 провела правові сходинки «Правова стежина» (до Дня юриста).

    Мета заходу: розповісти молоді про їхні права й свободи, визначені Кон­венцією про права дітей та підлітків, навчити правильно реалізовувати свої права, виховувати у студентів поважне ставлення до власної особистості та інших.

     Запрошена на захід начальник відділу просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ганна Петрик ознайомила  присутніх з поняттям правової культури особистості та її структурою, з основними законами, які захищають права дітей і підлітків, з відповідальністю молоді за статтями чинного законодавства України

     Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Посієш вчинок – пожнеш наслідок».

Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

НА ХВИЛЯХ БІБЛІОТЕЧНОГО ЖИТТЯ!

   29  вересня з нагоди Всеукраїнського Дня бібліотек в  бібліотеці-філії №2 відбувся   День відкритих дверей.

  Протягом дня заходи проводились з метою популяризації бібліотеки, книги та читання, підняття престижу професії бібліотекаря, залучення нових користувачів до бібліотеки, привернення уваги громади до діяльності бібліотеки.

   Бібліотекарі  зробили екскурс в історію свята та бібліотечної справи в Україні та світі, надали інформацію про історію виникнення бібліотеки-філії №2, провели екскурсії для студентів податкового коледжу, коледжу ПДАТУ, коледжу ПСНРСЕК, вихованців підліткового клубу «Золоті колеса» та мешканців мікрорайону.  Присутнім була представлена віртуальна подорож  «Кращі бібліотеки світу», ознайомлено з  літературою книжкової виставки «Літературні новинки від Українського інституту книги», та виставкою «На хвилях бібліотечного життя». З вихованцями підліткового клубу «Золоті колеса» проведено майстер-клас «Виготовлення книжечки». Феєрично пройшла акція «Відчуй себе бібліотекарем!».          Бібліотекарі відділів обслуговування пропонували відвідувачам спробувати побувати по той бік бібліотечної кафедри. Кожен бажаючий мав змогу відчути себе в ролі бібліотекаря, самостійно віднайти потрібну книгу на полиці, попередньо ознайомившись з бібліотечними фондами та заповнити свій читацький формуляр.

   Гостям бібліотеки роздано візитки «Завітайте до бібліотеки» та буклети «Що радить прочитати бібліотека…».

Не обійшлось без подарунків. Студенти і активні читачі бібліотеки подарували нові книги, квіти, солодощі.

    Впродовж дня тривала акція безкоштовного запису до бібліотеки «Святковий бонус».

    Весело, цікаво та з користю у цей день  проведено  час та отримано заряд позитивної енергії.        

НАСЛІДКИ ЗЛОЧИНУ ДЛЯ ОСОБИ І СУСПІЛЬСТВА

   В рамках молодіжного правового гуртка «Права молоді – турбота держави» 29  вересня для студентів, бібліотека-філія №2 провела  правовий калейдоскоп «Наслідки злочину для особи і суспільства».

   Мета заходу: дати студентам уявлення про поняття злочину, його ознаки, склад, види; формувати вміння характеризувати ознаки злочину, називати види злочинів, наводити приклади; аналізувати правові ситуації й пропонувати шляхи їх розв'язання; формувати непримиренне ставлення до порушення законодавства.

  Запрошена на захід начальник відділу просвітництва та взаємодії з суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Ганна Петрик ознайомила  присутніх з поняттям правової культури особистості та її структурою, з основними законами правопорошушень і злочинів, з відповідальністю молоді за статтями чинного законодавства України.

   Захід доповнив перегляд слайд-презентації «Наслідки злочину».

Насамкінець, присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Перехрестя мудрого закону».

ОСІНЬ – ЧАС ГАРЯЧОГО ЧАЮ І ЦІКАВИХ КНИГ 

  Кожен по-своєму переживає осінь: хтось бачить лише дощі, похмуре небо, а хтось бачить осінь натхненною, яскравою, й від цього трохи ніжною. Осінь має свій настрій, свої відтінки чаю та кави. І, звісно ж, свої книжки. Теплі книжки.

   Бібліотека-філія №2 презентує виставку-інсталяцію «Осінь – час гарячого чаю і цікавих книг!»

   Тож не пропустіть можливість надихатися прозорим повітрям та може й уявити себе героєм улюбленої книги.

МІЙ КРАЙ – ЧАСТИНА УКРАЇНИ

(до Дня утворення Хмельницької області)

    22 вересня 1937 року на Поділлі було утворено Кам’янець-Подільську, сьогодні Хмельницьку область.

    З нагоди  утворення Хмельницької області 22 вересня для користувачів бібліотека-філія №2  представила краєзнавчі відеозамальовки «Мій край – частина України».

   Мета заходу: розширити знання користувачів про історію створення Хмельницької області, про історичні та природні пам’ятки Хмельниччини.

Відеопрезентація ознайомила глядачів з історією створення Хмельницької області, з відомими та невідомими фактами з історії області, розповіла про сьогодення Хмельниччини.

   Сподіваємось, що краєзнавчі відеозамальовки  «Мій край – частина України»  зацікавлять користувачів, адже кожна людина має знати більше про свій рідний край.


«ХАЙ ВОГОНЬ В ДУШІ ПАЛАЄ, А ПОЖЕЖІ НЕ БУВАЄ»

В рамках циклу заходів по невиробничому травматизму  14 вересня  бібліотека-філія № 2 для користувачів представить відео презентацію «Хай вогонь в душі палає, а пожежі не буває».

Мета презентації  познайомити  користувачів з правилами пожежної безпеки, навчити дотримуватись їх, довести до свідомості  неможливість легковажного і безтурботного поводження з вогнем, відпрацювати правильність дій при виникненні пожежі,  формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки.

Презентація покаже, як діяти в житловому будинку під час пожежі, як користуватись вогнегасником, нагадає номери телефонів екстрених служб «101», «102», «103», «104».


ЗНАНЬ БАГАТО НЕ БУВАЄ

  Напередодні першого вересня, дня великих сподівань, сотні тисяч школярів українців почнуть нову мандрівку дорогами країни знань. Хіба це не чудово щодня робити відкриття приголомшливі і неймовірні? Але хіба це можливо без книг? Саме тому,  бібліотека-філія №2 провела годину знань «Знань багато не буває».

   Мета заходу сприяти вихованню інтересу до бібліотеки  і любові до книги, розвиток пізнавальних інтересів, виховання поважного ставлення до культури читання.

   Надіємось, що перегляд довідкової літератури книжкової виставки «Навчання. Знання. Освіта» допоміг учням знаходити відповіді на запитання стосовно шкільної програми.

МИ ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО!

(до Дня Незалежності України)

   На «Алеї закоханих» до 30-ї річниці Дня Незалежності України Кам’янець-Подільська бібліотека-філія №2, №3 і Рихтівська бібліотека-філія провели поетичну акцію «Ми діти твої, Україно!». Промоції читання це модно і круто! Ми дякуємо усім бажаючим, хто долучився до акції!!! Учасники читали вірші співали пісні про Україну та танцювали під український мотив.

   Присутнім були представлені ретро фотографії нашого міста та колекція ретро ляльок Віти Гонтар. 

У ТИСЯЧОЛІТТЯХ І ВІКАХ НЕХАЙ СВЯТИТЬСЯ СЛОВО – УКРАЇНА!

(до Дня Незалежності України)

   Напередодні важливого та вагомого для нашої держави свята – 30-ї річниці Незалежності України 19 серпня для користувачів бібліотека-філія №2 провела поетичну світлицю «У тисячоліттях і віках нехай святиться слово – Україна!».

  Захід розпочався презентацією книжкової вітрини «З Україною в серці», на якій представлена історична, науково-пізнавальна, довідкова література про героїчне минуле нашої країни, про трагічні сторінки історії України (зокрема й про сьогодення), про походження української мови, про культурну спадщину.

   Запрошені на захід місцеві поети, члени поетичного клубу  «Джерела душі»  зачитали власні поезії про історичне минуле України та її сьогодення. Зокрема, Людмила Дрезналь зачитала вірші «Тисячолітня історії дорога», «30 літ Україні», Україні в День Незалежності»; Микола Панасюк зачитав власні поезії «Україні», «Моя Україна», Людмила Машталєр зачитала власні вірші «Вільна Україна», «Я донька України».

    Керівник поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко зробила екскурс в прадавню історію України, а також зачитала свої вірші: «Всі ми діти від роду племені», «Україно, ти дивна країна», «Запорізька Січ», «Козацькому роду нема переводу».

Насамкінець, усі присутні сфотографувались і побажали один одному мирного неба, а Україні – невід’ємного права на справжню Незалежність і Неподільність. 

СИМВОЛИ ВІРИ І НАДІЇ

(до Дня Державного Прапора)

   Державний Прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, який уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Протягом років наш стяг став не просто символом державності – він майорить під час найважливіших подій в історії країни.

Напередодні відзначення Дня Державного Прапора 18 серпня для користувачів бібліотека-філія №2 організувала книжкову виставку «Символи віри і надії». 

   Виставку організовано з метою ознайомлення  присутніх з історією виникнення і встановлення українського прапора та його використання в різні історичні періоди, вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України, виховання поваги до її державних символів.

   Присутні здійснили екскурс в історичне минуле нашої країни, ознайомились з літературою з історії державотворення України, української національної символіки, з матеріалами з історії українського прапора.

 

ШЛЮБ. СІМ'Я. ДІТИ : ПРАВА І ОБОВ'ЯЗКИ відеопрезентація


ЩЕДРА ГРЯДКА 

   Ось і настало літо. Літні турботи дачників у повному розпалі, адже саме  зараз потрібно встигнути зібрати врожай овочів. 

   Саме тому 13 липня бібліотека-філія №2 для своїх користувачів провела годину корисних порад «Щедра грядка».

   Під час заходу бібліотекар ознайомила присутніх з історією вирощування таких овочів як картопля, цибуля, огірок, капуста, морква, помідори та дасть поради щодо   захисту грядки від шкідників та що треба зробити, щоб грядка мала привабливий вигляд.  

   Користувачі залюбки поділились своїми секретами вирощування городини та переглянуть слайд-презентацію «Маленькі хитрощі. Саджаємо розсаду».

Насамкінець бібліотекар ознайомила присутніх з літературою та періодичними  виданнями по даній темі, які є у фонді бібліотеки.


"ЖИТТЯ ЗА ЗАКОНАМИ ДЕРЖАВИ" - відоепрезентація до 25-ї річниці прийняття Конституції України)


ШАНА ЗА ПОДВИГ – ПОДЯКА ЗА МИР 

     Німецько-радянська війна – одна із наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.

    Найжорстокіші випробування і нелюдські страждання, колосальні жертви, загублене дитинство і втрачена юність випали на долю українського народу. Кожна родина і кожна людина, незалежно від віку, статі і соціального стану, були втягнуті  у надзвичайно жорстокий вир війни. 

  З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні 18 червня в бібліотеці-філії №2 презентована виставка-спомин «Шана за подвиг – подяка за мир» .

  Мета виставки – поглибити знання користувачів з історії Другої світової війни, вшанувати пам’ять загиблих визволителів, виховувати любов і повагу до історії країни, до ветеранів, учасників війни та популяризація  історичної та художньої літератури про Другу світову війну.

   Виставка містить літературу про початок війни та її етапи, а також документальні та художні видання про події тих років.

НА ВСІ ВАШІ ЩО? ДЕ? КОЛИ?

   9 червня на дворовому майданчику для дітетеймікрорайону бібліотека-філія №2 провела  лавочки-читалочки «На всі ваші що? Де? Коли?».

   Що може бути кращим, ніж чудового літнього дня посидіти з цікавою книгою у сквері чи на лавочці? Цього дня бібліотекарі десантують найцікавіші книжки на дворовий майданчик біля бібліотеки, щоб кожен бажаючий зміг ознайомитися з ними та вибрати собі книгу для читання  за смаком і вподобанням, яку залюбки прочитає та порекомендує друзям. До уваги присутніх будуть  представлені розділи книжкової виставки «Бібліотека дитячих мрій»: «Україна пише дітям», «Відчиняє двері казка».

  Діти ознайомились з представленою літературою, мали можливість записатися до бібліотеки. 

ПИСЬМЕННИК З МУЖНІМ І ЧУТЛИВИМ СЕРЦЕМ ( до 70-ти річчя від д.н. Василя Шкляра)


ПОЕТИЧНЕ СЛОВО КАМ’ЯНЧАН

   3 червня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели годину поезії «Поетичне слово кам’янчан».

  Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Джерела душі».

    У вступному слові бібліотекар розповіла про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини та зачитала поезії місцевих поетів.

   Запрошена на захід місцева поетеса, керівник поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко розповіла про історію створення клубу, про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, а також зачитала свої вірші: «Світ поезії», «Україно, ти дивна країна», «Вічне місто», поезії на патріотичну тематику, які сповнені любов’ю до рідного міста, до України. Артистка народного театру 60-70-х років Любов Луцик зачитала байку місцевої поетеси Світлани Кремінської «Петух и наркотик». Викладач коледжу культури, поетеса Ніна Латюк зачитала власні вірші про кохання, про поезію, а член поетичного клубу «Джерела душі» Михайло Коцюбанський зачитав вірш про своє рідне село та поезії на військову тематику. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилювала, надихала на насолоду, плекала високі почуття, збагачувала духовно.

    Насамкінець клієнти центру ознайомились з літературою тематичної полиці «Поетичне слово земляків». 

ВІД ЕКОЛОГІЇ ПРИРОДИ - ДО ЕКОЛОГІЇ ДУШІ

( до Дня охорони навколишнього середовища) - екологічний барометр


УКРАЇНА У ВИШИВАНЦІ

(до Дня української вишиванки) відеопрезентація


У ВОГНІ СИГАРЕТИ ЗГОРАЄ НЕ ТІЛЬКИ ТЮТЮН

(до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням) година-застереження


УКРАЇНА В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ РОДИНІ

європейське рандеву до Дня Європи


МАНДРІВНИЙ НАРОД: РОМИ НА УКРАЇНСЬКИХ ТЕРЕНАХ відеопрезентація


"КАМ'ЯНЕЦЬ-ЧУДОВИЙ СВІТ, ДАЄ НАСНАГУ ЖИТИ І ТВОРИТИ"

Краєзнавча подорож до Дня міста



КАМ'ЯНЕЦЬКІ ЧАРИ ( до Дня міста)

літературні онлайн читання з місцевим поетом і художником Миколою Панасюком.