МОЛОДІЖНИЙ КЛУБ ДЛЯ НЕБАЙДУЖОЇ МОЛОДІ "ЗДОРОВ'Я ТА ДУХОВНІСТЬ"
ПРИРОДА У МІФАХ І ЛЕГЕНДАХ
З давніх-давен природа залишається основним образом у міфології та легендах народу. Для наших предків природа була рідною домівкою. Тому людина й наділяла рослини, серед яких жила, людськими рисами.
Тому у розмаїтті українських легенд так багато саме легенд, присвячених рослинам.
10 липня бібліотека-філія №2 підготувала літературну стежину «Природа у міфах і легендах» з метою ознайомити користувачів з українськими легендами як жанром фольклорної творчості, вміти аналізувати, порівнювати прочитані легенди, берегти свою національну культуру, відчути коріння свого народу, приналежність до своєї нації.
Бібліотекар розповіла присутнім про те, що багато рослин стали в народі символічними. Калина, верба, тополя, дуб, чорнобривці, мальви, барвінок, червона рута, волошки... Вони віддавна уособлюють красу України, духовну міць її народу, засвідчують любов до рідної землі.
Доповнив захід перегляд відеопрезентації про найбільш загадкові місця України та давні легенди про них, які передаються від покоління до покоління та створюють атмосферу містичної загадки.
Сподіваємось, що літературна стежина «Природа у міфах та легендах» зацікавить користувачів, ознайомить їх з народною мудрістю України, яка ввібрала в себе виплекану за століття красу, поетичні погляди на природу та легенди.
«…А НАД СВІТОМ УКРАЇНСЬКА ВИШИВКА ЦВІТЕ...»
День вишиванки – свято, яке відзначається щороку в третій четвер травня. Воно є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного свята, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку.
Саме тому 16 травня для студентів Подільського професійного коледжу бібліотека-філія № 2 провела народознавчу мозаїку, приурочену Дню української вишиванки «…А над світом українська вишивка цвіте».
Захід проведено з метою популяризації українських цінностей, збереження народних традицій рідного краю, розширення уявлення про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті українців, виховання почуття національної гордості.
Бібліотекар ознайомила присутніх з історією та традицією святкування Дня вишиванки в Україні, про те, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації.
Захід доповнив перегляд відеопрезентації «Україна у вишиванці», проморолик до документального повнометражного фільму «Спадок нації» та відеовікторина про вишиванку.
Насамкінець присутні ознайомилися з літературою книжкової виставки «Чарівна краса вишиванки».
ВЕЛИКОДНІ ДЗВОНИ ЧУТИ В КОЖНІМ ДОМІ
Одне з найсвітліших і найрадісніших весняних свят це – Великдень.
Саме тому, напередодні свята 2 травня для учнів ліцею №3 бібліотека-філія №2 підготувала фольклорне розмаїття «Великодні дзвони чути в кожнім домі».
Мета заходу: розширити і поглибити знання учнів про історію найдавнішого церковного свята, традиції нашого народу щодо святкування Пасхи.
Бібліотекар розповіла про історію та традиції святкування українцями Великодня, про символи свята (писанку, крашанку та мальованку), про значення кольорів на писанках.
Поезії про Великдень, про весну у виконанні учнів додали заходу урочистості.
Разом з учнями бібліотекарі власноруч виготовили великодню листівку у вигляді зайчика на подарунок рідним та близьким.
Насамкінець, діти ознайомились з виставкою «Світле свято Воскресіння», де представлені книги по народознавству, та мали можливість сфотографуватись з листівками, виготовленими власноруч.
Надіємось, що саме зараз, перед Великоднем майстерка по виготовленню великодньої листівки стане дітям у нагоді і подарує їм незабутні емоції та прояв уваги до рідних і близьких.
І ЗНІМЕ БІЛЬ І ЗЦІЛИТЬ ДУШУ
Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Відтоді заходи, що проводяться щороку в цей день, дозволяють ще раз нагадати всім і кожному, що здоров’я – це безцінний скарб.
Саме тому 4 квітня бібліотека-філія №2 для користувачів провела лабораторію здоров’я «І зніме біль і зцілить душу ».
Бібліотекарі з’ясували сутність понять «здоров’я» та «здоровий спосіб життя», дали поради щодо здорового способу життя, ознайомили із чинниками, які вливають на здоров’я, статистичними даними розповсюдження інфекційних захворювань в Україні.
Захід доповнив перегляд відеороликів про подолання стресу та значення вживання вітаміну D для людей старшого віку.
Насамкінець присутні переглянули літературу книжкової виставки «Рецепти здоров’я».
РІДНА МОВА – НАЦІОНАЛЬНА ОЗНАКА КУЛЬТУРИ
Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року для сприяння мовній і культурній різноманітності.
Саме тому 21 лютого бібліотека-філія №2 для вихованців підліткового клубу «Говерла» провела день української мови «Рідна мова – національна ознака культури».
Захід проведено з метою вшанування рідної мови, виховання любові до неї, до її носія – українського народу, до держави Україна, до народних традицій та пісень.
Бібліотекар зробила екскурс в історію виникнення Міжнародного дня рідної мови, ознайомила з державотворчими функціями української мови, шляхами її становлення, з Законом України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а також з основними змінами у новій редакції «Українського правопису» (2019).
Захід доповнив перегляд відеопрезентації «21 лютого – Міжнародний день рідної мови».
Присутні прослухали поезії про українську мову (М.Лотоцького «Не говори: в нас мова солов’їна», В.Лучука «Клятва», Д.Білоуса «Чудесні барви»), записи пісень «Батьківська мова» у виконанні Тетяни Шарган, «Мова єднання» у виконанні Наталії Бучинської.
Крім того, учасники заходу ознайомилися з книжковою виставкою «Мово рідна, живи в ріднім домі», на якій підібрана література про історію виникнення української мови, підручники з сучасної української літературної мови, ділової мови, а також довідники і словники.
КВІТКОВИЙ ВЕРНІСАЖ
Влітку найбільше ваблять нас своєю красою квіти, такі ніжні, милі.
19 липня бібліотека-філія №2 для своїх користувачів провела годину порад для тих, хто любить квіти « Квітковий вернісаж».
Присутні на заході поринули у світ квітів, прослухали легенди та перекази про них, секрети та поради про вирощування та догляд за кімнатними і садовими квітами, про уміння правильно складати букет.
Захід доповнив перегляд слайд-презентації «У трояндовому королівстві», звучали записи пісень «Чому квіти не в’януть?», «Чорнобривці», «Червона рута», «Лілія», «Жовті мальви» та інш.
Користувачі активно прийняли участь у заході, поділились своїми секретами вирощування квітів.
Насамкінець присутні ознайомилися з книжковою виставкою «Квітковий вернісаж», де представлено літературу та періодичні видання з даної теми.
ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ
Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку – відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.
Саме тому, 12 липня в рамках циклу заходів «Знати, щоб жити» бібліотека-філія №2 для користувачів провела острівець безпеки «Правила поведінки на воді».
Захід проведено з метою ознайомитися з правилами безпечної поведінки під час відпочинку біля води; обговорити позитивний і негативний вплив води на організм людини.
У своєму виступі бібліотекар зробила невеликий екскурс в історію: як раніше відпочивали на водах, коли і чому з’явились правила поведінки на воді, навела рекомендації, які допоможуть уникнути проблем під час відпочинку на воді, а також як надати собі допомогу в надзвичайний ситуації. .
Захід доповнив перегляд відео від ДСНС про поведінку на воді.
Присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Правила поведінки на воді».
Насамкінець, бібліотекар провела бліц-вікторину, щоб з’ясувати як користувачі засвоїли дану інформацію. Вони активно взяли участь у обговоренні, ставили запитання, розповідали історії з власного досвіду.
НАРКОТИКИ – ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ
В рамках молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» 22 червня напередодні Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням бібліотека-філія №2 для користувачів провела відео інформ-застереження «Наркотики- проблема особистості».
Захід проведено з метою формувати у користувачів бібліотеки уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, про згубну дію на організм наркотичних речовин; виховувати почуття відповідальності за власну поведінку.
Відеопрезентація ознайомила користувачів з історією становлення цього дня, про види наркотиків та наслідки їх споживання, види наркотичної залежності, причини вживання наркотиків, боротьбу з наркотичною залежністю, про те, що наркоманія і злочинність – два нерозривні поняття. Ставши наркоманом, рано чи пізно можна придбати статус злочинця.
Сподіваємось, що отримана інформація допоможе користувачам бути мудрими та обережними, для того, щоб зберегти своє здоров’я та життя.
МАЛИНОВА PARTY «КОРИСНЕНЬКА, СОЛОДЕНЬКА»
Слово «малина» у нас відразу асоціюється із літом, смачною їжею, лікуванням під час застуди або ж яскравим малиновим кольором. Малина не тільки смачна та корисна, це ще й надзвичайно особлива ягода.
Саме тому в рамках діяльності клубу «Здоров’я та духовність» та з метою популяризації сільськогосподарської, науково-природничої літератури 21 червня бібліотека-філія №2 для користувачів провела малинову party «Корисненька, солоденька».
Бібліотекар ознайомила присутніх з історією виникнення цієї ягоди, першими відомостями про неї, легендами та цікавими фактами про цю рослину та її лікувальні властивості, з рецептами приготування різних страв та напоїв з неї.
Користувачі відгадували загадки-вірші про малину, прослухали пісні про цю ягоду, а також переглянули відеофільм «Домашній порадник» : Малина – користь та шкода».
Присутні ознайомились з літературою книжкової виставки «Соковита, солоденька ягідка малина» та поділились своїми порадами щодо вирощування малини та приготування з неї різних страв.
Насамкінець усіх пригостили смачненькою ягодою, варенням з малини, а також цукерками під назвою «Поцілунок з ароматом малини».
У ВОГНІ СИГАРЕТИ ЗГОРАЄ НЕ ТІЛЬКИ ТЮТЮН
31 травня бібліотека-філія №2 в рамках роботи молодіжного клубу «Здоров’я і духовність» представила для користувачів онлайн інформ-застереження, приурочене Всесвітньому дню боротьби з тютюнопалінням.
Мета відеопрезентації: ознайомити користувачів з властивостями нікотину та його шкідливого впливу на організм, формувати в них стійке бажання вести здоровий спосіб життя, виховувати дбайливе ставлення до свого організму та свого здоров’я, почуття відповідальності за власну поведінку.
Інформ-застереження розповідає про історію тютюну, що таке тютюнопаління, про шкідливість тютюну на організм молодої людини, наведе цифри «тютюнової статистики», факти та міфи про електронні сигарети.
Сподіваємось, що отримана інформація допоможе користувачам бути мудрими та обережними, для того, щоб зберегти своє здоров’я та життя.
У РІДНОМУ КРАЇ ЦВІТУТЬ ВИШИВАНКИ
День вишиванки – свято, яке відзначається щороку в третій четвер травня. Воно є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного свята, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку.
Саме тому 18 травня для учнів ліцею № 3 бібліотека-філія № 2 провела народознавчу мозаїку, приурочену Дню української вишиванки «У рідному краї цвітуть вишиванки».
Захід проведено з метою популяризації українських цінностей, збереження народних традицій рідного краю, розширення уявлення про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті українців, виховання почуття національної гордості.
Бібліотекар розповіла присутнім про історію та традиції святкування Дня вишиванки в Україні, про те, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації, провела вікторину, присвячену вишиванці.
Захід доповнив перегляд літератури книжкової виставки «Чарівна краса вишиванки».
ВЕЛИКОДНІ ДЗВОНИ ЧУТИ В КОЖНІМ ДОМІ
Одне з найсвітліших і найрадісніших весняних свят це – Великдень. Воно приурочене Воскресінню Христа. Саме тому, 12 квітня для учнів ліцею №3 бібліотека підготувала фольклорне розмаїття «Великодні дзвони чути в кожнім домі».
Мета: розширити і поглибити знання учнів про історію найдавнішого церковного свята, традиції нашого народу щодо святкування Пасхи; ознайомити із символікою знаків на писанках та значенням кольорів крашанок розвити інтерес до художньої творчості та естетичного смаку, бажання робити приємне своїм близьким.
Бібліотекар розповіла про традиції святкування Великодня українського народу з минулих часів, про традиції, звичаї та вірування наших предків.
Надіємось, що саме зараз, перед Великоднем майстерка по виготовленню великодневої листівки стане дітям у нагоді і подарує їм незабутні емоції та прояв уваги до рідних і близьких.
РЕЦЕПТИ ЗДОРОВ’Я
Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня. Це свято було засновано на честь створення Всесвітньої організації охорони здоров’я.
Відтоді заходи, що проводяться щороку в цей день, дозволяють ще раз нагадати всім і кожному, що здоров’я – це безцінний скарб.
Саме тому в рамках діяльності молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» 6 квітня бібліотека-філія №2 для студентів Кам’янець-Подільського фахового коледжу закладу вищої освіти «Подільського державного університету» провела лабораторію здоров’я «Рецепти здоров’я».
Захід проведено з метою поглибити знання, уміння і навички здорового способу життя підлітків, профілактики тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, запобіганню захворюваності на ВІЛ/СНІД та профілактики інфікування і поширення коронавірусу.
Запрошена на захід лікар-педіатр, лікар функціональної діагностики Валентина Поліщук з’ясувала сутність понять «здоров’я» та «здоровий спосіб життя», дала поради щодо здорового способу життя, ознайомила молодь із статистичними даними розповсюдження інфекційних захворювань в Україні та про джерела зараження ними.
З виступу лікаря студенти дізнались багато нового про свій організм, задавали запитання, приймали участь в обговоренні теми.
Доповненням заходу став перегляд відеопрезентації «Молодь обирає здоровий спосіб життя».
Насамкінець присутні переглянули літературу книжкової виставки «Рецепти здоров’я».
"МОВА РІДНА ЧАРІВНИЦЯ - ДУШІ НАРОДНОЇ СКАРБНИЦЯ" (відеоурок рідної мови)
ДИВА І ТАЇНСТВА ЗИМОВИХ СВЯТ
27 грудня до бібліотеки-філії №2 завітали найактивніші користувачі на майстерку по виготовленню новорічних іграшок «Дива і таїнства зимових свят» .
Мета заходу: привітати своїх користувачів з новорічними святами, створити святковий настрій, корисний відпочинок, розваги, вчити дітей бачити красу зимової пори, захоплюватися нею, розвивати кмітливість, естетичні смаки, виховати почуття прекрасного.
У вступному слові бібліотекар розповіла присутнім про традиції святкування Нового року в різних країнах світу. Зазначила, що саме сьогодні відзначається день вирізання сніжинок з паперу. Свято засяяло вогниками не лише на ялинці, а й в очах усіх присутніх.
Біля святково-новорічної фотозони і штучного каміну бібліотекар разом з дітьми створила гарні новорічні подарунки рідним та близьким.
Діти гарно і з користю провели своє дозвілля. Захід закінчився чаюванням коло каміну. Щиро вітаємо з наступаючим Новим Роком!
БЕРЕГИНЕ МОЯ, УКРАЇНСЬКА ХУСТКА!
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки.
Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції. Хустка є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це невід’ємна частина української культурною спадщини.
Зараз, як ніколи ми маємо підтримувати свою культуру, свої українські традиції.
7 грудня в бібліотеці-філії №2 для учнівської молоді проведено етнокультурну годину «Берегине моя, українська хустка!».
Бібліотекар розповіла присутнім про історію становлення цього свята, про те, що для українок хустка була не просто обов’язковим головним убором, а й особливим сакральним предметом, реліквією, що передавалась із покоління в покоління.
Доповнив захід перегляд відеопрезентації «Берегиня вроди – українська хустка».
Насамкінець учні переглянули літературу книжкової виставки «З народного джерела».
ВІД СНІДу НАСЛІДКИ СУМНІ
Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головна мета якого звернути увагу суспільства на цю проблему.
Саме тому 1 грудня бібліотека-філія №2 для користувачів створила онлайн факт-бесіду «Від СНІДу наслідки сумні».
Мета відео презентації: сформувати уявлення про хворобу століття, сприяти зниженню ризику інфікування ВІЛ, формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ, виховувати бажання дотримуватися правил здорового способу життя.
Відеопрезентація ознайомить глядачів з історією становлення цього дня, шляхами передачі вірусу, профілактикою захворювання.
Сподіваємось, що отримана інформація стане в нагоді будь-якому поколінню: люди зможуть зробити правильні висновки, і ніколи не ризикуватимуть власним життям та здоров’ям.
НЕ СТРУШУЙТЕ ЗДОРОВ'Я В ПОПІЛЬНИЧКУ
(до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням) - відеопрезентація
ПОЕТИЧНЕ СЛОВО КАМ’ЯНЧАН
26 травня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів, вимушених переселенців та персоналу центру провели годину поезії «Поетичне слово кам’янчан», приурочену до Дня народження Кам’янця-Подільського.
Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Джерела душі».
У вступному слові бібліотекар розповіла про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини та зачитала поезії місцевих поетів.
На захід були запрошені місцеві поетеси, члени поетичного клубу «Джерела душі» Людмила Дрезналь, Людмила Машталєр, Юлія Ковальчук та артистка народного театру Любов Луцик.
Вони зачитали власні твори про рідне місто, про кохання, про природу та патріотичні твори.
Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилює, надихає на насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовно.
Валерій Дорошенко зачитав вірші своєї дружини, керівниці поетичного клубу «Джерела душі» Тетяни Дорошенко.
Артистка народного театру 60-70-х років Любов Луцик зачитала байки місцевої поетеси Світлани Кремінської.
Присутні переглянули літературу книжкової полиці «Грані тисячоліть на струнах слова», на якій представлені збірки творів місцевих поетів.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ: ЛЮДИНА, ПРАВО, СУСПІЛЬСТВО (до Дня Європи) - європейське рандеву
УКРАЇНА У ВИШИВАНЦІ (до Дня украхнської вишиванки)
ПОДАРУНОК ЛЮБІЙ МАТУСІ
Одне з найсвітліших і найрадісніших весняних свят – це День матері. Воно присвячене найріднішій і найближчій людині, котра дала життя своїй дитині.
Це прекрасне свято запроваджено на честь усіх матерів та є прекрасним приводом привітати, сказати їм теплі слова й нагадати, як усі ми цінуємо їхню любов і турботу. Адже навіть невеликий подарунок, піднесений цього дня, порадує жіноче серце й обов’язково підніме настрій. Саме тому, 5 травня для користувачів бібліотеки організовано майстерку вітальної листівки до Дня матері «Подарунок любій матусі», яка подарує їй незабутні емоції та прояв уваги.
Гарно провели час. Усі молодці!
ЯК СПРАВИТИСЬ З ТРИВОЖНІСТЮ
10 травня в бібліотеці-філії №2 для переміщених осіб та користувачів бібліотеки проведено психологічне практичне заняття з елементами тренінгу «Як справитись з тривожністю».
На захід запрошена доцент кафедри права, професійної та соціально-гуманітарної освіти ЗВО «Подільський державний університет», волонтер, практикуючий психолог Оксана Ляска. На тренінгу обговорюватись такі проблеми: психологічні, невротичні розлади різного роду, фобії, прояви тривожності, панічна атака. Присутнім запропоновані психологічні прийоми, які знімають тривожність, техніки утримання себе в спокої, запропонували елементи дихальної гімнастики. Учасники заходу ознайомились з новою термінологією «травма свідка» та її ознаками.
ВЕСНЯННІ ЗУСТРІЧІ З МІЛОЮ ІВАНЦОВОЮ
4 травня для користувачів та переміщених осіб відбулась зустріч з сучачною українською письменницею Мілою Іванцової.
ЙДЕ ВЕЛИКДЕНЬ В КОЖЕН ДІМ - фолькльорне розмаїття
РІДНА МОВА ЧАРІВНИЦЯ - ДУШІ НАРОДНОЇ СКАРБНИЦЯ - відеоурок української мови
ТАКА ЛЮБОВ БУВАЄ РАЗ В НІКОЛИ! (ДО ДНЯ СВЯТОГО ВАЛЕНТИНА) - онлайн романтичне
СІЧЕНЬ КРОКУЄ, СВЯТА ДАРУЄ
12 січня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели народознавчу мозаїку «Січень крокує, свята дарує».
Захід проведено з метою розповісти присутнім про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням новорічних свят.
Бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Нового року, Святвечора та Різдва Христового, свята Василя та Водохреща.
Запрошені на захід учасники гурту «Срібні дзвіночки» зразкового хору «Калинове гроно» міської хорової школи привітали всіх присутніх з святами та виконали колядки і щедрівки.
А у виконанні вихованців естрадно-вокального гуртка «Веснянка» Центру дитячої та юнацької творчості прозвучали колядка «Хай Ісус мале дитя» та щедрівки в сучасній обробці.
Насамкінець було представлено літературу тематичної полиці «Від Різдва до Йордану».
НОВОРІЧНО-РІЗДВЯНІ ФАНТАЗІЇ
22 грудня до бібліотеки-філії №2 завітали найактивніші користувачі на майстер-клас з виготовлення новорічної іграшки «Новорічно-різдвяні фантазії» .
Мета заходу: привітати своїх користувачів з новорічними святами, створити святковий настрій, корисний відпочинок, розваги, вчити дітей бачити красу зимової пори, захоплюватися нею, розвивати кмітливість, естетичні смаки, виховати почуття прекрасного.
У вступному слові бібліотекар розповіла присутнім про традиції святкування Нового року в різних країнах світу. Свято засяяо вогниками не лише на ялинці, а й в очах усіх присутніх.
Біля святково-новорічної фотозони і штучного каміну бібліотекар разом з дітьми створила гарні новорічні подарунки рідним та близьким.
Діти гарно і з користю проведуть своє дозвілля. Захід закінчиться чаюванням коло каміну.
Щиро вітаємо з наступаючим Новим Роком!
ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ХУСТКИ
ШЛЯХИ ПРОНИКНЕННЯ СНІДУ
Щорічно 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом, головна мета якого звернути увагу суспільства на цю проблему.
Саме тому 1 грудня бібліотека-філія №2 для користувачів проведе онлайн факт-бесіду «Шляхи проникнення СНІДу».
Мета заходу: сформувати уявлення про хворобу століття, сприяти зниженню ризику інфікування ВІЛ, формуванню толерантного ставлення до людей з ВІЛ, виховувати бажання дотримуватися правил здорового способу життя.
Відеопрезентація ознайомить глядачів з історією становлення цього дня, шляхами передачі вірусу, профілактикою захворювання
МОВА - ЖИВЕ КОРІННЯ РОДУ І НАРОДУ відеоурок ( до Дня української писемності та мови)
МІЙ КРАЙ – ЧАСТИНА УКРАЇНИ
(до Дня утворення Хмельницької області)
22 вересня 1937 року на Поділлі було утворено Кам’янець-Подільську, сьогодні Хмельницьку область.
З нагоди утворення Хмельницької області 22 вересня для користувачів бібліотека-філія №2 представила краєзнавчі відеозамальовки «Мій край – частина України».
Мета заходу: розширити знання користувачів про історію створення Хмельницької області, про історичні та природні пам’ятки Хмельниччини.
Відеопрезентація ознайомила глядачів з історією створення Хмельницької області, з відомими та невідомими фактами з історії області, розповіла про сьогодення Хмельниччини.
Сподіваємось, що краєзнавчі відеозамальовки «Мій край – частина України» зацікавлять користувачів, адже кожна людина має знати більше про свій рідний край.
ПОЕТИЧНЕ СЛОВО КАМ’ЯНЧАН
3 червня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели годину поезії «Поетичне слово кам’янчан».
Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Джерела душі».
У вступному слові бібліотекар розповіла про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини та зачитала поезії місцевих поетів.
Запрошена на захід місцева поетеса, керівник поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко розповіла про історію створення клубу, про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, а також зачитала свої вірші: «Світ поезії», «Україно, ти дивна країна», «Вічне місто», поезії на патріотичну тематику, які сповнені любов’ю до рідного міста, до України. Артистка народного театру 60-70-х років Любов Луцик зачитала байку місцевої поетеси Світлани Кремінської «Петух и наркотик». Викладач коледжу культури, поетеса Ніна Латюк зачитала власні вірші про кохання, про поезію, а член поетичного клубу «Джерела душі» Михайло Коцюбанський зачитав вірш про своє рідне село та поезії на військову тематику. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилювала, надихала на насолоду, плекала високі почуття, збагачувала духовно.
Насамкінець клієнти центру ознайомились з літературою тематичної полиці «Поетичне слово земляків».
УКРАЇНА У ВИШИВАНЦІ
(до Дня української вишиванки) відеопрезентація
У ВОГНІ СИГАРЕТИ ЗГОРАЄ НЕ ТІЛЬКИ ТЮТЮН
( до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням) відео застереження
ЛЮБІЙ МАТУСІ
майстер-клас (до Дня матері)
ЧИ БУТИ ЗДОРОВИМ - ВИРІШУЄТЕ ВИ
лабораторія здоров'я
"ЖМЕНЯ СМІХУ ВСІМ НА ВТІХУ" гуморина
"ЛЮБЛЮ Я МОВУ УКРАЇНИ ЗА НІЖНІСТЬ СЛОВА І КРАСУ"" (до Міжнародного дня рідної мови) відеопрезентація
"БЕРЕГИНЯ ВРОДИ УКРАЇНСЬКА ХУСТКА" відеопрезентація до Дня української хустки
КОХАННЯ ПРОНИКЛИВІ СЛОВА
13 лютого в читальному залі бібліотеки-філії №2 для студентів коледжу ПДАТУ було проведено поетичне рандеву «Кохання проникливі слова» (до Дня Св.Валентина).
Мета заходу: розвивати взаємоповагу та естетичні смаки, ціннісне ставлення до себе та до інших людей, до літератури та мистецтва, уміння висловлювати свої почуття.
Для бібліотекаря це чудовий привід розповісти студентам про неймовірне почуття кохання та влаштувати справжнє свято.
На захід були запрошені місцеві поети, члени поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко, Микола Панасюк, Марія Гаврилова, Валерій Дорошенко. Тетяна Дорошенко розповіла про роботу клубу. Микола Панасюк (поет,художник) зачитав вірш «Мить цнотливого купання» та подарував свої книги до бібліотеки. Марія Гаврилова зачитала власні вірші «Розсердився чоловік» та «Купальська ніч». Валерій Дорошенко декламував вірші українських, зарубіжних та античних поетів про кохання. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилює, надихає на насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовно.
Студенти мали можливість сфотографуватись біля святкової фотозоні «Амурні справи» і ознайомитись з літературою про кохання.
РІЗДВО КОЛЯДУЄ ДОБРОМ ПІД ВІКНОМ
14 січня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела різдвяні посиденьки.
Захід проведено з метою привітати присутніх з новорічними та різдвяними святами, розповісти про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням свят зимового циклу.
У своєму виступі бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Нового року, Святвечора та Різдва Христового, свята Василя та Водохреща, звучали святкові вітання та вірші новорічного циклу.
У виконанні аматорського народного колективу «Князі України» та оркестрової групи «Квіти України» викладачів та учнів дитячої музичної школи ім. Ф.Ганіцького та гурту хлопчиків «Срібні дзвіночки» дитячої хорової школи для присутніх прозвучали українські народні пісні, колядки і щедрівки.
Присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Серпантин зимових свят».
СВЯТКОВА МАЙСТЕРНЯ
Свята наближаються і ми разом з нашими майстерчатами починаємо активно готуватися до них. Не складно придбати новорічні іграшки на ялинку на будь-який смак, але набагато цікавіше зробити іграшку власними руками з підручних матеріалів (диски,шишки, намиста, тканина і стрічки) і вкласти в неї частинку своєї душі і любові. Саме сьогодні 18 грудня до бібліотеки-філії №2 завітали учні НВН №3, щоб створити подарунки своїм рідним і гарно провести своє дозвілля на майстер-класі по виготовленню новорічних подарунків «Святкова майстерня».
Мета заходу: привітати своїх користувачів з новорічними святами, створити святковий настрій, корисний відпочинок, розваги, вчити дітей бачити красу зимової пори, захоплюватися нею, розвивати кмітливість, естетичні смаки, виховати почуття прекрасного.
У вступному слові бібліотекар розповіла присутнім про традиції святкування Нового року в різних країнах світу. Свято засяяло вогниками не лише на ялинці, а й в очах усіх присутніх.
Діти гарно і з користю провели своє дозвілля і сфотографувались на згадку коло штучного каміну з книг.
Щиро вітаємо з наступаючим Днем святого Миколая, Новим Роком і Різдвом Христовим!
ШЛЯХИ ПРОНИКНЕННЯ СНІДу
2 грудня до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом бібліотека-філія №2 провела для учнів ДНЗ «Подільський ЦПТО» годину застереження «Шляхи проникнення СНІДу».
Мета заходу: надати молоді об’єктивну інформацію про ВІЛ/СНІД; сформувати практичні навички поведінки в ситуаціях ризику; розповісти якими шляхами ВІЛ та СНІД найшвидше потрапляє до організму людини та як остерегтись цієї хвороби; виховати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих.
У своєму виступі бібліотекар розповіла учням що таке СНІД, як передається ВІЛ, як виявити вірус, як захистити себе, як жити у світі, в якому є ВІЛ.
Присутні переглянули відеоролик «Зупинимо СНІД разом!».
Захід доповнив перегляд літератури тематичної полиці «СНІД – не залишимось байдужими".
ВІРА ЗЦІЛИТЬ НАШІ ДУШІ
3 грудня до Міжнародного Дня людей з інвалідністю, бібліотека-філія №2 для студентів Подільського спеціального навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу провела годину духовності «Віра зцілить наші душі».
Мета заходу: ознайомлення студентів з міжнародними стандартами прав людини, Конвенції прав дитини, усвідомлення життєвих проблем людей, які потребують особливої уваги, виховання милосердя, толерантності, активної соціальної дії, доброчинності, прагнення допомогти немічним, прищеплення навичок тактовного ставлення до інвалідів.
Студенти ознайомились з історією бібліотеки та мають змогу записатись в бібліотеку на юнацький відділ і замовити книги на книгоношення.
Насамкінець присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Відкриймо серце для добра».
ЛУНАЙ, ВЕЛИЧНЕ НАШЕ СЛОВО!
7 листопада бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела урок мовознавства, приурочений Дню української писемності та мови.
Захід проведено з метою виховання у молоді любові до рідної землі, до рідної мови, до її носія – українського народу, до держави Україна, формування переконаності у нетлінності духовних скарбів народу.
Про історію виникнення писемності, про особливості відзначення цього свята, про найдавнішу пам’ятку Київської Русі – працю Нестора Літописця «Повість временних літ» говорилось у вступному слові бібліотекаря.
Окремою сторінкою заходу стала розповідь про історію створення письма у слов’ян та визначних слов’янських культурних діячів Кирила і Мефодія.
Доповненням заходу став перегляд слайд-презентації « Мово наша – серце наше».
Перед присутніми виступила керівник місцевого поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко.
Тетяна Дорошенко розповіла про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, про діяльність місцевого поетичного клубу «Джерела душі», а також зачитала свої вірші «Молитва про мову», «Мою ти мову зачіпать не смій», «Я одягнусь сьогодні як на Прощу», «Моя мово», «Всі ми діти від роду-племені», які сповнені любов’ю до України, до української мови, до українського народу. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилює, надихає на насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовно.
По закінченню заходу присутнім було представлено літературу книжкової виставки «Українська мова – духовний скарб нації».
ПРАВОСЛАВНА МОЯ УКРАЇНА
До Дня хрещення Київської Русі 25 липня бібліотека-філія № 2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела годину духовності «Православна моя Україна».
Захід проведено з метою ознайомити присутніх з історією свята та його заснуванням, розповісти про історичну подію, що відбулася у 988 році та стала ключовою і вирішальною в подальшому розвитку всієї Київської Русі, вшанувати пам’ять та висловити повагу до подій минулого.
У вступному слові бібліотекар зробила екскурс в історію України та розповіла про головного настоятеля хрещення Русі – Володимира Великого.
Захід доповнив перегляд відео «Володимир Великий – його життя та слава», та «Хрещення Русі – 20 років до мрії».
Насамкінець присутні ознайомилися з літературою книжкової полиці «Хрещення Київської Русі".
НАРКОТИКИ: МІФИ І РЕАЛЬНІСТЬ
В рамках молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» 24 червня напередодні Міжнародного Дня боротьби зі зловживанням наркотиків та їх незаконним розповсюдженням бібліотека-філія №2 для студентів коледжу ПДАТУ провела інформ-застереження «Наркотики: міфи і реальність».
Захід проведено з метою формувати у молоді уявлення про корисні та шкідливі звички та їх вплив на здоров’я, про згубну дію на організм наркотичних речовин; виховувати почуття відповідальності за власну поведінку.
Під час свого виступу бібліотекарі розповіли про історію становлення цього дня, про те, що наркоманія і злочинність – два нерозривні поняття. Ставши наркоманом, рано чи пізно можна придбати статус злочинця.
Студенти переглянули відео ролик «Наркотики та їх вплив на наше життя».
Присутнім була представлена література тематичної полиці «Наркоманія – дорога в безодню».
НА ЩАСТЯ, НА ДОЛЮ…!
Напередодні Дня вишиванки в Україні 15 травня бібліотека-філія №2 для учнів ДНЗ «Подільський Центр ПТО» провела народознавчу мозаїку «На щастя, на долю…!».
Захід проведено з метою популяризації українських цінностей, збереження народних традицій рідного краю, розширення уявлення про вишиванку як вид мистецтва, про її значення у житті українців, виховання почуття національної гордості.
У своєму виступі бібліотекар розповіла присутнім про історію та традиції святкування Дня вишиванки в Україні, про те, що вишиванка – це не просто одяг, це оберіг нації, а також показати всьому світу, що є така країна – Україна, яка має свою національну культуру, звичаї, традиції, історію.
Учні представили свої вироби: ікони, рушники, вишиванки.
На заході звучали пісні, присвячені вишиванці «А сорочка мамина біла, біла», «Пісня про рушник», «Вишиванка, моя вишиванка». Учні декламували вірші «Знов гордістю серце проймає», «В нашому домі».
Захід завершився словами Ліни Костенко, які стали своєрідним заповітом: «Бережи українське – носи вишиванку!».
ВСЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ З МАМИ
Напередодні Дня матері 7 травня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела поетичний зорепад «Все починається з мами».
Захід проведено з метою ознайомити присутніх з історією виникнення свята Матері в Україні, вшанувати жінок-матерів, оспівати терпіння, мудрість та щирість жінки.
Про історію започаткування свята, про відзначення Дня матері в Україні, про матір як берегиню роду, домашнього вогнища, як символ усього найсвятішого, найдобрішого говорилося у виступах бібліотекарів.
Запрошена на захід солістка хору ветеранів «Квітка на камені» Ліма Саніцька виконала жартівливі українські пісні.
А місцеві поетеси, члени поетичного клубу «Джерела душі», Тетяна Дорошенко, Людмила Машталєр, Людмила Дрезналь подарували присутнім власні поезії про жінку, про весну, про матір.
Клієнтка центру Тетяна Наговічко побажала продекламувати власну поезію, яку присвятила своїй матері.
Захід пройшов у теплій, невимушеній атмосфері.
ВЕЛИКИЙ ДЕНЬ ВОСКРЕСІННЯ
Напередодні свята Великодня 23 квітня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела годину оновлення душі «Великий день Воскресіння».
Захід проведено з метою привітати присутніх з прийдешнім святом Воскресіння, розповісти про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням свят весняного циклу.
У своєму виступі бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Великодня , звучали вірші, присвячені цьому святу.
Запрошений на захід настоятель храму Вознесіння Господнього отець Ростислав розповів про походження одного з найбільших після Різдва християнських свят – Великодня, про те, що у ці дні наші душі переповнюються світлими почуттями і цьому сприяє природа, яка прокинулася від зимового сну і в єдиній гармонії зустрічає воскреслого Христа, а також побажав присутнім миру і злагоди у родинах, сили, мудрості і терпіння.
Насамкінець присутні переглянули літературу тематичної полиці «Свята, традиції та звичаї України».
ЗВИЧАЇ ТА ОБРЯДИ РОМСЬКОГО НАРОДУ
(до Всесвітнього дня ромів)
8 квітня у Всесвітній день ромів для учнів ЗОШ № 2 бібліотека-філія №2 провела інформаційну годину. Бібліотекар розповіла учням про історію заснування цього дня, ознайомить з культурою, побутом, символікою та проблемами ромського населення України. На заході прозвучав ромський Гімн. Учні дізналися про те, що цигани – герої багатьох творів світової класики, зокрема: Кармен (однойменна новела П. Меріме), Есмеральда («Собор Паризької Богоматері» В.Гюго), Земфіра («Цигани» О.Пушкіна), Будулай («Циган» А.Калініна). До речі, в 1976 році створено художній фільм про циган "Табір іде в небо" (реж. Еміль Лотяну). А саме циганське коріння відомого українського письменника Юрія Покальчука спонукало його до написання повісті «Циганські мелодії».
Драматична доля відомої ромської поетеси Папуші,( Броніслава Вайс), стала мотивом для створення поеми «Циганська муза» Ліни Костенко.
Бібліотекарі впевнені, що ознайомлення користувачів з історією і культурою окремих народів допомагає інтеграції їх в українське суспільство, укріплює дружбу та взаєморозуміння між людьми, народами, країнами.
БЕРЕЖІТЬ ЗДОРОВ’Я ЗМОЛОДУ
В рамках діяльності молодіжного клубу «Здоров’я та духовність» та до Всесвітнього дня здоров’я для студентів коледжу ПДАТУ 3 квітня бібліотека-філія №2 провела скарбничку порад «Бережіть здоров’я змолоду».
Захід проведено з метою популяризації здорового способу життя, профілактики тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотиків, запобіганню захворюваності на ВІЛ/СНІД, збереження репродуктивного здоров’я молоді.
Студенти дізнались багато нового про свій організм, прийняли участь в обговоренні теми.
Доповненням заходу став перегляд відео презентації «Молодь обирає здоровий спосіб життя».
Насамкінець, присутні переглянули літературу тематичної полиці «Рецепти здоров’я».
Сподіваємось, що отримана інформація стане в нагоді молодому поколінню: вони зможуть зробити правильні висновки, ніколи не ризикуватимуть власним життям та здоров’ям.
ХАЙ ЗВУЧИТЬ ВЕСЕЛИЙ СМІХ, ЩОБ ГАРНИЙ НАСТРІЙ БУВ У ВСІХ
Напередодні Дня сміху 28 березня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели сміхопанораму «Хай звучить веселий сміх, щоб гарний настрій був у всіх».
Захід проведено з метою поговорити про гумор і отримати позитивний заряд на добро, веселий настрій і хороший відпочинок.
У вступному слові бібліотекарі розповіли про те, що світ сміху – це особливий світ, що гумор – це не просто сміх, це сміхотерапія, це один із найсильніших захисників нашого організму від негативної дії стресу, а отже від багатьох тілесних недуг.
Запрошена на захід солістка хору ветеранів «Квітка на камені» Ліма Саніцька виконала жартівливу українську пісню «Ой, я знаю, що гріх маю».
А місцеві поетеси Людмила Дрезналь та Людмила Машталєр ознайомили присутніх із власними гумористичними творами а місцева поетеса Марія Гаврилова зачитала гумористичні твори.
Родзинкою заходу став виступ солістів хору ветеранів «Квітка на камені» Вільяма Олійника та Леоніда Гуслякова, які виконали українські жартівливі пісні. Вільям Олійник зачитав свої власні гуморески та гуморески Павла Глазового.
Артистка народного театру Любов Луцик зачитала байку місцевої поетеси Світлани Кремінської «Петух і наркотик»
Насамкінець присутні переглянули літературу тематичної полиці «Смійтесь на здоров’я!».
ВИФЛІЄМСЬКА ЗІРКА СЯЄ - ВЕСЬ СВІТ БЛАГОСЛОВЛЯЄ
9 січня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провела годину духовності.
Захід проведено з метою привітати присутніх з новорічними та різдвяними святами, розповісти про народні традиції, звичаї та обряди, пов’язані із відзначенням свят зимового циклу.
У своєму виступі бібліотекарі розповіли про традиції та звичаї святкування Нового року, Святвечора та Різдва Христового, свята Василя та Водохреща, звучали святкові вітання та вірші новорічного циклу.
Присутніх вітали колядками «Тиха ніч», «Щедрик» аматорський народний колектив «Князі України» та оркестрова група «Квіти Укрїни» викладачів та учнів дитячої музичної школи ім. Ф. Ганіцкого. У виконанні Домініки Печенюк під акомпанемент бандури прозвучала пісня «Святвечір».
Запрошений на захід настоятель Петропавлівської церкви отець Олександр Цісар різдвяними колядками привітав усіх присутніх з новорічними та різдвяними святами.
Присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Традиції і свята українського народу».