ОСТАПОВА КРИНИЦЯ

(до 135-ти річчя від дня народження  

Остапа Вишні )

   13 листопада бібліотека-філія №2 для користувачів провела літературно-мистецький вечір до 135-ти річчя від дня народження  видатного українського сатирика, письменника-гумориста, людини веселої вдачі Остапа Вишні.

Захід проведено з метою розкрити користувачам віхи життя і творчості  Остапа Вишні, чия постать стала яскравим втіленням сміхотливої душі українського народу.

    Бібліотекарі ознайомили присутніх з життєвим та творчим спадком Остапа Вишні та зачитали свої улюблені усмішки письменника, серед яких – «Чудака, їй-Богу», «Чухраїнці», «Як варити і їсти суп із дикої качки», «Заєць», «Дикий кабан, або вепр».

   Користувачі прослухали гумореску Остапа Вишні «Зенітка» у виконанні  заслуженого артиста України Василя Гриба.

   Доповнив захід перегляд документальних фільмів «Остап Вишня. Портрет» та «Невідоме про життя Остапа Вишні».

Насамкінець учасники заходу ознайомились з літературою книжкової виставки «Ніколи не сміявся без любові…».  

МАГДЕБУРЗЬКЕ ПРАВО ТА САМОВРЯДУВАННЯ

В КАМ’ЯНЦІ-ПОДІЛЬСЬКОМУ: ІСТОРІЯ І СУЧАСНІСТЬ 

  У 2024 році ми відзначаємо 650-річчя надзвичайної події – отримання Кам’янцем-Подільським Магдебурзького права і відповідно святкуємо 650 річницю від першої писемної згадки про наше місто.

   Саме тому бібліотека-філія №2 17 вересня для студентів ВСП «Кам’янець-Подільський фаховий коледж закладу вищої освіти «Подільський державний університет» проведе правовий діалог «Магдебурзьке право та самоврядування в Кам’янці-Подільському: історія і сучасність».

   Запрошена на захід завідувачка сектором «Ратуша» Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Жанна Карбовська розповіла присутнім про Магдебурзьке право як унікальне явище в історії середньовічної Європи та значення цього документу для Кам’янця-Подільського.   Доповнила її розповідь перегляд відеопрезентації про цю подію.

   Присутні також ознайомляться з літературою книжкової виставки «Кам’янець-Подільський: історія і сьогодення».

ПАТРІАРХИЇ УКРАЇНСЬКОЇ БАЙКИ

 26 вересня з нагоди 130-річчя з дня народження митця сатиричного слова Микити Годованця спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру бібліотека-філія №2 провела краєзнавчий портрет «Патріарх української байки».

     Захід організовано з метою вшанувати пам’ять великого українського байкаря, висвітлити сторінки життя і творчого шляху відомого сатирика, ознайомити з його творами, підвищити інтерес до творчої спадщини родоначальника сучасної української байки.

Бібліотекар ознайомила присутніх з цікавими сторінками біографії Микити Годованця та роками його життя і діяльності у Кам’янці-Подільському, представила слайд-презентацію «Патріарх української байки», яка дала більш повну уяву про різнопланову особистість сатирика.

   Особливу атмосферу, наповнену гумором, створив виступ запрошеного на захід одного із засновників міського поетичного клубу «Ліра» Івана Шеремети, який поділився спогадами про зустрічі та співпрацю з Микитою Годованцем.

Іван Шеремета декламував байки «Сметанка», «Заяча математика» та інш.

А студенти Кам’янець-Подільського фахового коледжу культури і мистецтв спец. «Видовищно-театралізовані заходи» продекламували байки Микити Годованця «Шакал», «Голуб і лелека», «Сатира», «Хомин спадок» та інш.

   Присутнім були представлені збірки Микити Годованця, які є в бібліотеці, роман «Розрив-трава на лютих перехрестях» та повість «За Колимою сонце сходить» заслуженого журналіста України, члена Національної спілки письменників України Мар’яна Красуцького, присвячених байкареві, статті з місцевих видань про нього.

КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ: ВІД ОКУПАЦІЇ ДО ВИЗВОЛЕННЯ

   Напередодні визволення міста Кам’янця-Подільського від нацистських загарбників бібліотека-філія №2 24 березня для користувачів провела екскурс в історію «Кам’янець-Подільський: від окупації до визволення».

   У вступному слові бібліотекар розповіла присутнім про події березня 1944 року в місті, про Проскурівсько-Чернівецьку операцію, в ході якої було визволено Кам’янець-Подільський.

    Перегляд слайд-презентації дав більш повне уявлення про Кам’янець-Подільський періоду окупації та визволення міста.

Насамкінець присутні ознайомилися з книжковою виставкою, де представлені  історичні та документальні видання, що розкривають події тих трагічних років.

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ОЛЬГОЮ САЛІПОЮ

  В рамках поетичного фестивалю «Поділля Оpen» , який проходить в місті 17-18 березня для користувачів бібліотека-філія №2 провела творчу зустріч з Ольгою Саліпою, сучасною українською письменницею, поеткою,  журналісткою.

   У 2008 році закінчила Кам’янець-Подільський національний університет ім. Івана  Огієнка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Українська мова та література. Англійська мова та література». Брала участь у багатьох літературних конкурсах, отримала багато відзнак, серед яких І премія у номінації «Романи» конкурсу «Коронація слова» за твір «Оля» (2020), 3 премія конкурсу «Гранд Коронація слова – 2021» (роман «Шанці»).

Ольга Саліпа розповіла про себе, свою творчість, ознайомила з сюжетами своїх творів, зачитала власну поезію.

  Присутні мали можливість поспілкуватись з письменницею, придбати книги, задати питання та сфотографуватись. Подібні зустрічі приносять тепло і радість спілкування не тільки читачам, але і письменниці, бажання ознайомитись з її творами. Зустріч пройшла в теплій і дружній атмосфері.


ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ВІОЛІНОЮ СИТНІК

   В рамках поетичного фестивалю «Поділля Оpen» , який проходить в місті 17-18 березня для учнів ліцею № 3 бібліотека-філія №2 провела зустріч з українською письменницею Віоліною Ситнік,  журналісткою, літературним  редактором, спів засновницею та головним редактором літературно-мистецького часопису «PHOENIX» (2014-2016 рр.)

    Авторка збірки оповідань «Особистий простір» («Твердиня») та підліткової повісті "Маски чужих ролей" (видавничий центр "Академія"). Дипломантка “Молодої Коронації-2020”, переможниця "Молодої КороНації-2021" у номінації "Романи" (16-21 рік). Герої її творів підлітки.

Віоліна Ситнік жила і працювала в нашому місті. Закінчила факультет української філології та журналістики КПНУ ім.. Огієнка. Зараз живе у Хмельницькому.

   Захоплюється слов’янською міфологією, не може пройти повз хенд-мейдові прикраси, постійно перебуває в пошуках себе і натхнення. Обожнює романтичні прогулянки Кам’янця-Подільського, вечірні посиденьки з друзями під час яких народжуються геніальні ідеї, за реалізацію яких вона береться наступного ранку.

    Учні мали можливість поспілкуватись з письменницею, придбати книги, задати питання та сфотографуватись. Після таких зустрічей хочеться жити і творити!

«ШЕЛЕСТИТЬ МЕНІ В КАМ’ЯНЦІ МАМИНА БЕРІЗКА»

(до 85-ти річчя від дня народження Наталії Кащук)

   З нагоди 85-річчя від дня народження української поетеси, прозаїка, перекладача та журналістки, члена спілки письменників України Наталії Кащук 25 жовтня в бібліотеці-філії №2 для користувачів відбулися краєзнавчі замальовки.

      Захід проведено з метою висвітлити сторінки життя й творчого шляху Наталії Кащук, викликати читацький інтерес до її творів та ознайомити з її творчістю.

   У вступному слові бібліотекар ознайомила присутніх  з життям і творчим доробком цієї непересічної української письменниці, доля якої впродовж 1942 по 1956 роки була пов’язана з Кам’янцем-Подільським.

    Були зачитані поезії Наталії Кащук, зокрема «Ти нелегке життя прожила, моя мамо», «Криниця біля Кам’янець-Подільської ратуші», «Подільська квітка», «Вірменська криниця в Кам’янці», «Подільські яблука».

Перегляд слайд-презентації «… І назвали янгола Наталею» дав присутнім більш повну уяву про різнопланову особистість письменниці.

Оглядом літератури книжкової виставки «Земні радощі Наталії Кащук», де були представлені її твори та  статті про неї в періодичних виданнях, захід було завершено.

МІЙ КРАЙ - ЧАСТИНА УКРАЇНИ

Щорічно 27 вересня відзначається Міжнародний день туризму. Саме сьогодні, для студентів коледжу ЗВО «Подільський державний університет» (колишній ПДАТУ) та користувачів бібліотека-філія №2 провела  туристичний калейдоскоп «Мій край-частина України».

Мета заходу: ознайомити студентську молодь та внутрішньо переміщених осіб  з історією туризму, розширити знання про види туризму; пропагувати здоровий спосіб життя, фізичну культуру та спорт.

Запрошена на захід молодший науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Наталія Варчук розповіла присутнім про архітектурні пам’ятки Кам’янця-Подільського, про види туризму. Захід доповнив перегляд відеопрезентації «Місто Кам’янець-Подільський». Учасники заходу мали можливість ознайомитись з представленими книгами про наше місто на книжковій виставці «Кам’янець - перлина Поділля».

Кам’янець-Подільський багатий на архітектурні пам’ятки і нам є чим пишатись перед туристами та нащадками.

ПОЕТИЧНЕ СЛОВО ПОДОЛЯН 

26 травня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів, вимушених переселенців та персоналу центру провели годину поезії «Поетичне слово кам’янчан», приурочену до Дня народження Кам’янця-Подільського.

Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Джерела душі».

У вступному слові бібліотекар розповіла про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини та зачитала поезії місцевих поетів.

На захід були запрошені місцеві поетеси, члени поетичного клубу «Джерела душі»  Людмила Дрезналь, Людмила Машталєр, Юлія Ковальчук та артистка народного театру Любов Луцик.

Вони зачитали власні твори про рідне місто, про кохання, про природу та патріотичні твори.

Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилює, надихає на насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовно.

Валерій Дорошенко зачитав вірші своєї дружини, керівниці поетичного клубу «Джерела душі» Тетяни Дорошенко.

Артистка народного театру 60-70-х років Любов Луцик зачитала байки місцевої поетеси Світлани Кремінської.

Присутні переглянули літературу книжкової полиці «Грані тисячоліть на струнах слова», на якій представлені збірки творів місцевих поетів.

МІЙ КРАЙ – ЧАСТИНА УКРАЇНИ

   (до Дня утворення Хмельницької області)

   22 вересня 1937 року на Поділлі було утворено Кам’янець-Подільську, сьогодні Хмельницьку область.

  З нагоди  утворення Хмельницької області 22 вересня для користувачів бібліотека-філія №2  представила краєзнавчі відеозамальовки «Мій край – частина України».

  Мета заходу: розширити знання користувачів про історію створення Хмельницької області, про історичні та природні пам’ятки Хмельниччини.

 Відеопрезентація ознайомила глядачів з історією створення Хмельницької області, з відомими та невідомими фактами з історії області, розповіла про сьогодення Хмельниччини.

  Сподіваємось, що краєзнавчі відеозамальовки  «Мій край – частина України»  зацікавлять користувачів, адже кожна людина має знати більше про свій рідний край.


ПОЕТИЧНЕ СЛОВО КАМ’ЯНЧАН

   3 червня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели годину поезії «Поетичне слово кам’янчан».

   Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Джерела душі».

   У вступному слові бібліотекар розповіла про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини та зачитала поезії місцевих поетів.

    Запрошена на захід місцева поетеса, керівник поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко розповіла про історію створення клубу, про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, а також зачитала свої вірші: «Світ поезії», «Україно, ти дивна країна», «Вічне місто», поезії на патріотичну тематику, які сповнені любов’ю до рідного міста, до України. Артистка народного театру 60-70-х років Любов Луцик зачитала байку місцевої поетеси Світлани Кремінської «Петух и наркотик». Викладач коледжу культури, поетеса Ніна Латюк зачитала власні вірші про кохання, про поезію, а член поетичного клубу «Джерела душі» Михайло Коцюбанський зачитав вірш про своє рідне село та поезії на військову тематику. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилювала, надихала на насолоду, плекала високі почуття, збагачувала духовно.

    Насамкінець клієнти центру ознайомились з літературою тематичної полиці «Поетичне слово земляків». 

КАМ'ЯНЕЦЬ - ЧУДОВИЙ СВІТ, ДАЄ НАСНАГУ ЖИТИ І ТВОРИТИ

краєзнавча подорож до Дня міста


КАМ'ЯНЕЦЬКІ ЧАРИ

літературні онлайн читання з місцевим поетом і художником Миколою Панасюком.


 ЛІТЕРАТУРНЕ ВІДКРИТТЯ РАЗОМ З ДЗВІНКОЮ ТОРОХТУШКО

    19 березня в бібліотеці-філії №2 в рамках поетичного фестивалю «Поділля Ореn» відбулась онлай-зустріч з тернопільською письменницею Дзвінкою Торохтушко (Любов Бурак), прозаїком, блогером, автором поетичних збірок.

   Мета заходу: знайомство з письменницею, поглиблення знань та популяризація її творчості, інтерес до книжки, до сучасних українських авторів.

    Любов Борисівна під час зустрічі із своїми шанувальниками розповіла про своє життя та цікаві факти біографії, про те, що спонукало її до написання творів та де беруться сюжетні лінії. Письменниця зачитала поетичні твори «Молитва» і «Новий рік».

    Присутні студенти коледжу ПДАТУ, користувачі бібліотеки та шанувальники творчості письменниці ознайомились з книжковою полицею «Літературне відкриття разом з ДзінкоюТорохтушко».

"КАМ'ЯНЕЦЬ - ПЕРЛИНА ПОДІДДЯ" віртуальна подорож


"ПОДІЛЬСЬКИМИ ЛЕГЕНДАМИ"  краєзнавча подорож з нагоди Дня народження міста


"МІСТО МОЄХ МРІХ ". "МІЙ КАМ'ЯНЕЦЬ КОРІННЯМ СТАРОДАВНІЙ, А СЕРЦЕМ МОЛОДИЙ"  Онлайн проєкт до Дня міста


КАМ’ЯНЕЦЬКІ СТЕЖКИ ОСТАПА ВИШНІ

    13 листопада з нагоди 130-ї річниці від дня народження українського письменника, автора усмішок, фейлетонів, оповідань, майстра сатири і гумору Остапа Вишні  для студентів коледжу ПДАТУ бібліотека-філія №2 провела літературну подорож.

   Захід організовано з метою вшанувати пам’ять українського письменника, висвітлити сторінки життя і творчого шляху , ознайомити з його творами, підвищити інтерес до творчої спадщини.

   Бібліотекар ознайомила студентів з цікавими сторінками біографії  Остапа Вишні та про роки його життя і діяльності у Кам’янці-Подільському, представила відео фільм Остап Вмшня «Моя біографія»,  який  дав  більш повну уяву про різнопланову особистість письменника

  Особливу атмосферу, наповнену гумором, створив виступ запрошеної  на захід члена  міського літературного об’єднання «Ліра»  Антоніни Яковенко  яка  зачитала гуморески Остапа Вишні  та свої власні.

    Захід завершив перегляд літератури тематичної  полиці «Остап Вишня «Ні  пуху, ні пера».

ПОЕТИЧНЕ СЛОВО ПОДОЛЯН

    В рамках тижня юнацької книги 27 березня  до Всесвітнього дня поезії з метою виховання у молоді любові до поезії, до літератури, ознайомлення з творчістю місцевих майстрів поетичного слова бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела День поезії.

   У вступному слові бібліотекарі розповіли студентам про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини.

    На захід були запрошені місцеві поети, члени поетичного клубу «Джерела душі» Тетяна Дорошенко, Людмила Дрезналь, Людмила Машталер, Марія Гаврилова та артистка народного театру Любов Луцик. Тетяна Дорошенко розповіла про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, про діяльність місцевого поетичного клубу «Джерела душі», а також зачитала свої вірші «Присвята», «Україна», «Вигнанці із раю», «Вічне місто», «Душа», «Я родом з подільського краю» та інш., які сповнені любов’ю до рідного міста, до України, до матері. Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилює, надихає на насолоду, плекає високі почуття, збагачує духовно.

   Поети зачитали власні твори на тему кохання, про рідне місто, про природу та патріотичні твори.

  Присутні переглянули літературу книжкової виставки «Грані тисячоліть на струнах слова», на якій представлені збірки творів місцевих поетів.

  Поетів було запрошено до бібліотеки-філії №2, де вони зачитували свої твори користувачам старшого віку.                                                     

КАМ’ЯНЕЦЬ – СТОЛИЦЯ БАЙКИ

   25 вересня з нагоди 125-річчя з дня народження митця сатиричного слова Микити Годованця для студентів податкового коледжу бібліотека-філія №2 провела годину байки.

   Захід організовано з метою вшанувати пам’ять великого українського байкаря, висвітлити сторінки життя і творчого шляху відомого сатирика, ознайомити з його творами, підвищити інтерес до творчої спадщини родоначальника сучасної української байки.

     Бібліотекар ознайомила студентів з цікавими сторінками біографії Микити Годованця та про роки його життя і діяльності у Кам’янці-Подільському, представила слайд-презентацію «Патріарх української байки», яка дала більш повну уяву про різнопланову особистість сатирика.

    Особливу атмосферу, наповнену гумором, створив виступ запрошеного на захід одного із засновників міського поетичного клубу «Ліра» Івана Шеремети, який поділився спогадами про зустрічі та співпрацю з Микитою Годованцем.

Іван Шеремета декламував байки «Сметанка», «Заяча математика», «Два дуби» та інш.

    Присутнім були представлені збірки Микити Годованця, які є в бібліотеці, роман «Розрив-трава на лютих перехрестях» та повість «За Колимою сонце сходить» заслуженого журналіста України, члена Національної спілки письменників України Мар’яна Красуцького, присвячених байкареві, статті з місцевих видань про нього.

ПОЕТИЧНЕ СЛОВО ЗЕМЛЯКІВ

   13 червня бібліотека-філія №2 спільно з територіальним центром соціального обслуговування ТЦСО (НСП) «Турбота» для клієнтів та персоналу центру провели бібліотерапію «Поетичне слово земляків».

Захід проведено з метою ознайомити присутніх з літературною спадщиною Кам’янця-Подільського, поетичні джерела якого кануть у незвідані простори минулого, з історією створення та становлення місцевого поетичного клубу «Ліра».

    У вступному слові бібліотекарі розповіли про те, що поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, це життєво важливе джерело натхнення, про літературну спадщину Кам’янеччини. Були зачитані поезії місцевих поетів.

     Запрошена на захід місцева поетеса, член поетичного клубу «Ліра» Тетяна Дорошенко розповіла про те, як до неї приходить натхнення творити поезію, що її надихає на створення поетичних рядків, а також зачитала свої вірш: «Ліні Костенко», «Світ поезії», «Україно, ти дивна країна», «Я родом з поліського краю», «Вигнанці із раю», «Вічне місто», «Ти побудь, ще зі мною хоч мить» та інш., які сповнені любов’ю до рідного міста, до України. Артистка народного театру 60-70-х років Любов Луцик зачитала уривок з сімейної саги Марії Матіос «Майже ніколи не навпаки», вірші Ліни Костенко та байку Світлани Кремінської «Петух и наркотик». Присутні поринули у світ прекрасної чарівної поезії, яка хвилювала, надихала на насолоду, плекала високі почуття, збагачувала духовно.

    Насамкінець присутні ознайомились з літературою тематичної полиці «Літературна палітра краю». 

ЗЕМНІ РАДОЩІ НАТАЛІ КАЩУК

  З нагоди 80-річчя від дня народження української поетеси, прозаїка, перекладача та журналістки, члена спілки письменників України Наталі Кащук 25 жовтня бібліотека-філія №2 для студентів податкового коледжу провела літературний портрет.

    Захід проведено з метою висвітлити сторінки життя й творчого шляху Наталі Кащук, викликати читацький інтерес до її творів.

  У вступному слові бібліотекарі ознайомили студентів з життям і творчим доробком цієї непересічної української письменниці, доля якої впродовж 1942 по 1956 роки була пов’язана з Кам’янцем-Подільським.

    Були зачитані поезії Наталі Кащук, зокрема «Ти нелегке життя прожила, моя мамо», «Криниця біля Кам’янець-Подільської ратуші», «Подільська квітка», «Вірменська криниця в Кам’янці», «Подільські яблука».

   Перегляд слайд-презентації «… І назвали янгола Наталею» дав присутнім більш повну уяву про різнопланову особистість письменниці.

  Оглядом літератури тематичної полиці «Спасибі, що мене ви не забули…», де були представлені твори Наталі Кащук та статі про неї в періодичних виданнях, захід було завершено.

МІЙ КРАЙ КОРІННЯМ СТАРОДАВНІЙ, А СЕРЦЕМ МОЛОДИЙ

    З нагоди 80-річчя утворення Хмельницької області 21 вересня бібліотека-філія №2 провела для своїх користувачів День краєзнавства «Мій край корінням стародавній, а серцем молодий».

 Впродовж дня користувачам було представлено книжкову виставку «Сторінками рідного краю», де підібрано літературу про історію нашого краю, науково-краєзнавчі видання «Хмельниччина: дивокрай».

  Під час години спілкування бібліотекар розповіла присутнім про відомі та невідомі факти з історії області та зазначила, що перші поселення людей на території України були саме в Хмельницькій області.

   Запрошений на захід провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського музею-заповідника Валерій Нестеренко провів лекцію для студентів коледжу ПДАТУ, під час якої ознайомив присутніх з історією створення Кам’янець-Подільської, а сьогодні Хмельницької області, розповів про історичні та природні пам’ятки Хмельниччини. Студенти виявили зацікавленість даною темою, приймали участь в обговоренні.

  Продовженням заходу став перегляд слайд-презентації «Хмельниччина справжня».

  На заході прозвучали поезії, присвячені рідному краю, Поділлю, Хмельниччині.

 

СТЕЖКАМИ ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ

     25 травня в Хмельницькому інституті соціальних технологій університету «Україна» відбулось урочисте підведення підсумків та вручення грамот, подяк та призів за участь у творчому краєзнавчому конкурсі «Стежками відомих людей».

    Пишаємось, що користувачі Кам’янець-Подільської міської централізованої бібліотечної системи, прийнявши участь у цьому конкурсі, зайняли призові місця:

I місце – Миронюк Діана, школа-інтернат «Славутинка», 9 кл.;

II місце – Чернецька Наталія, школа-інтернат «Славутинка», 9 кл.;

III місце – Павлюк Богдан, НВК № 16, 9 кл.;

III місце – Зверєва Ганна, студентка індустріального коледжу.

У номінації «Кращий нарис» відзначено:

– Гран-прі – Єрменчук Вікторія, школа-інтернат «Славутинка»;

– Світлик Віталій, військовий ліцей.

Номінація «Методологічний підхід до здійснення краєзнавчого дослідження»

– Дашко Лілія, ЗОШ № 5, 11 кл.;

– Бовт Олена, Кам’янець-Подільський ліцей, 11 кл.

А в номінації «Мій земляк – герой Майдану» кращою визнано роботу:

– Гораш Ольга, Кам’янець-Подільський ліцей, 9 кл.

Всі переможці отримали грамоти, цінні подарунки та сертифікати на 10% знижку плати за навчання в Хмельницькому інституті соціальних технологій.

КОСТЬ СОЛУХА –

ПЕРШИЙ ГОЛОВА ПОДІЛЬСЬКОЇ ПРОСВІТИ -

інформ-калейдоскоп  під такою назвою 19 травня  бібліотека-філія № 2  провела для учнів 10 класу ЗОШ № 2.

     Захід був приурочений  155-річчю від дня народження українського культурного діяча, лікаря, голови Подільської Просвіти – Костя Солухи та до 100-річчя з часу заснування «Просвіти на Поділлі».

     Бібліотекар розповіла учням біографію українського патріота, про роки життя та діяльності в місті Кам’янці-Подільському, адже Кость Солуха був ініціатором відкриття у місті Українського Університету та започаткування в краї україномовних бібліотек, про те  як  він очолював в місті Подільську «Просвіту» та був одним із  найпрогресивніших лікарів того часу.

     Насамкінець, бібліотекар повідомила,  про те що віднедавна Кам’янець-Подільська центральна міська бібліотека  носить ім’я Костя Солухи, вшановуючи тим самим його заслуги перед громадою.

ГРАНІ ТИСЯЧОЛІТЬ

  НА СТРУНАХ СЛОВА

Щороку  21 березня відзначається Всесвітній день поезії.

Літературне слово призначене чіпати уми і серця людей, волаючи до високих почуттів і збагачуючи їх духовно. Повертаючись не раз до улюблених віршованих рядків, ми не втомлюємося дивуватися силі літературного таланту, яскравості образів і нескінченної краси слова.   

З метою виховання в молоді любові до літератури, ознайомлення з поетичною творчістю світових та вітчизняних майстрів поетичного слова 30 березня в рамках Тижня юнацької книги в читальному залі бібліотеки-філії № 2 було проведено День поезії для студентів податкового коледжу.                                 

У вступному слові бібліотекар розповіла про історію походження свята.

Вустами студентів ожило слово Тараса Шевченка, Лесі Українки, Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Василя Симоненка.

           Присутні мали нагоду ознайомитися з творчістю місцевих поетів Людмили Дрезналь та Тетяни Дорошенко, які зачитали власні поезії та поспілкуватися з ними. Крім того, кожен мав можливість переглянути книжкову виставку  «Чарівний світ поезії», на якій підібрані твори світової та української поезії.